Alyona Stadnik • 23. mai 2013 • 2 min
Jaga lugu:

Kihnu vald: EAS järgib vaid valitsuse määrust

Kihnu vallavanema Ingvar Saare sõnul on ka nemad EASilt saadud toetusraha tagasi maksnud. Samas tõdeb ta, et sihtasutusel ei olegi muud teha, kui järgida valitsuse määrust.

Kihnu küsis EASlt toetust kohaliku muuseumi remondiks. "Kaalusime ka kohtusseminekut, aga kuna EAS nõudis meilt tagasi üle 22 000 euro, siis oleks kohtuvaidlus läinud umbes samapalju maksma," lausus Saare. "Seega otsustasime, et ei hakka riski võtma."

Vallavanema sõnul nõuti Kihnu puhul raha tagasi suhteliselt lolli asja pärast. "Riigihankeregistris, kus tuleb kõik oluline üles lugeda, oli meie hanketeates üks sõna üleliigne. Seetõttu leidis EAS, et me oleksime pidanud muutma ka hanketeadet," märkis Saare.

Ta nentis, et EASil ei olegi muud teha, kui järgida valitsuse määrust. "EAS ei ole süüdi, me ei ole nende vastu. Me ei hakanud valitsuse vastu kohtusse minema. Arutasime asja ka advokaadiga. Mõtlesime, et läheme kohtusse omavalitsuste liidu kaudu, aga keegi ei tulnud kaasa. Entusiasti ei leidunud," lausus Saare.

EASi auditeeris Saare sõnul Kihnu projekti kolm korda ega tuvastatud vigu. "Meie puhul järgiti määrust ning küsimus on selles, miks ei avastatud vigu juba esimese auditi ajal," märkis Saare.

Tänane Äripäev kirjutab, et Tõrva linn on üks väheseid omavalitsusi, kes julges minna EASi vastu kohtusse ning kohtuasja võita. Vaidluse põhjus oli EASi soov nõuda Tõrvalt tagasi osa lasteaia Mõmmik remonditoetusest. Vaatamata kohtuvõidule pole aga Tõrva linn osa abiraha tagastamisest pääsenud, sest EAS kavatseb esitada tagatisnõude uuesti.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt