Ave Lepik • 5. juuli 2013 • 1 min
Jaga lugu:

Valmis riigi kui tööandja roheline raamat 

Rahandusministeeriumi eestvedamisel valmis riigi kui tööandja roheline raamat, mis piiritleb riigi personalipoliitika olemust, kirjeldab probleeme ja valikuid ning on aluseks riigi personalistrateegia kujundamisel.

„Riigi kui tööandja personalipoliitika juhtmõte on ühtsema riigivalitsemise toetamine,“ ütles rahandusministeeriumi asekantsler Agris Peedu. „Roheline raamat on nurgakivi riigi personalivaldkonna strateegiliste otsuste tegemiseks“.

Raamatus lahatakse kolme sõlmküsimust ja pakutakse välja võimalikud lahendusvalikud. Analüüsitakse riigi kui tööandja rolli ja eesmärke ning riigi personalipoliitika ulatust. Uuritakse, millistesse personalijuhtimise valdkondadesse ja kuidas võiks valitsus jõulisemalt sekkuda.

Roheline raamat käsitleb riigi kui tööandja personalipoliitika võimalikku sisu ka personalijuhtimise harude kaupa, näiteks värbamine ja valik, eetika jt, koondab valdkondlikke võtmeküsimusi ja pakub välja tegevusi.

Lõplikke lahendusteid riigi kui tööandja eesmärkidele ja personalipoliitika ulatusele ja kaardistatud probleemidele raamatus ei pakuta, neid kirjeldatakse edaspidi valges raamatus.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt