Alyona Stadnik • 25. juuli 2013 • 2 min
Jaga lugu:

FI otsib asendajat Raul Malmsteinile

Finantsinspektsioon kuulutas välja konkursi juhatuse esimehe ametikohale. Praegune juht Raul Malmstein uuesti ei kandideeri.

"Ei plaani kandideerida. Selline otsus on mul juba aasta alguses tehtud," ütles Malmstein. "Iga organisatsioon vajab aeg-ajalt uut juhti," lisas ta.

Finantsinspektsioon juhtis Malmstein alates 2006. aastast ehk kaheksa aastat. "Tuleks anda võimalust ka järgmistele inimestele seda tööd proovida," selgitas ta.

Malmsteini sõnul leidub häid inimesi sellele ametikohale. "Mul ei ole kahtlust, et leitakse väärikas kandidaat seda tööd jätkama," sõnas ta. "Otsuse teeb lõplikult nõukogu, aga väärilisi kandidaate on nii majas sees kui ka väljaspool maja," lisas ta.

Oma suurematest saavutustest rääkides ütles Malmstein, et tema jaoks on kõige olulisem see, et Eesti riik ja maksumaksjad pole pidanud finantssektori ettevõtteid keerulisel perioodil toetama.

Malmsteini ametiaeg lõppeb 15. jaanuaril 2014. Mis plaanid tal edasi on, ei osanud Malmstein öelda, kuna pole aktiivselt töö otsimisega tegelenud. Finantsinspektsiooni juhatuse esimehe ametikohale saab kandideerida 30. augustini.

Finantsinspektsiooni seaduse järgi võib juhatuse liikmeks nimetada teovõimelise Eesti kodaniku, kellel on riiklikult tunnustatud akadeemiline haridus või selle tasemele vastav haridus, Inspektsiooni juhtimiseks vajalikud teadmised, kutsealane sobivus ja laitmatu eri- ja ärialane reputatsioon ning kokku vähemalt viie aasta pikkune töökogemus rahanduse, juriidilisel, audiitorkontrolli või infotehnoloogia alal või eelnimetatud aladega seotud ametis avaliku teenistujana.

Raul Malmsteini teenistuskäik2006 - finantsinspektsioon, juhatuse esimees2005 - Cresco Väärtpaberite AS, juhatuse esimees2005 - Cresco Väärtpaberite AS, tegevjuht2003-2005 - valitsuse ja peaministri arendusnõunik2002-2003 - majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, majandusarengu asekantsler2000-2002 - majandusministeerium, majandusarengu asekantsler1999-2000 - majandusministeerium, majandusarengu osakonna juhataja1998 - Baltic Cresco Investeeringute AS, projektijuht1998 - American Baltic Investments (Cresco sidusfirma), juhataja1994-1997 - Hansa Aktivate Juhtimise AS (ärinimega "Hansa Asset Management", Hansapanga tütarfirma), juhataja1992-1994 - Office of Institutional Research, City University of New York, analüütik1990-1992 - Graduate Centre, City University of New York, teadusassistent1984-1990 - Tallinna Tehnikaülikool, nooremteadur

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt