6. august 2013 • 1 min
Jaga lugu:

Kuld tegemas 11 nädala pikimat langust

Spekulatsioon, et Föderaalreserv (Fed) tõmbab enda võlakirja ostuprogrammi koomale on kulla futuuride hindu alandamas, viies väärismetalli pikimale langusele viimase 11 nädala jooksul.

Juulis rallis kulla hind 7,3%, mis oli suurim tõus pärast 2012. aasta jaanuari. Ralli käivitas Fedi esimees Ben Bernanke, kelle sõnul on pole veel õige aeg hakata septembris oste koomale tõmbama, vahendab Bloomberg.

Eile aga võttis sõna Dallase Föderaalreservi president Richard Fisher, kes on olnud kvantitatiivse leevendamise üks häälekamaid kriitikuid. Eile peetud kõnes ütles Fisher, et keskpank on liikumas lähemale monetaarstiimulite koomale tõmbamisele.

"Kulla hinna langus on selge märk usust, et Fedi koomale tõmbamine algab pigem varem kui hiljem," kommenteeris Marex North America maakler Carlos Perez-Santalla. "Meeleolu on üsna pessimistlik."

Kulla detsembrikuise futuuri hind New Yorgi kaubabörsi Comex harus kukkus täna hommikul 1,5%, makstes 1282,90 dollarit untsi kohta. Sulgemine sellel hinnatasemel oleks suurim langus enim kaubeldavale futuurile pärast 5. juulit.

Väärismetall on liikumas kuuenda järjestikuse languspäeva suunas, mis oleks pikim langusperiood pärast maikuu keskpaika.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt