Ave Lepik • 19. august 2013 • 1 min
Jaga lugu:

Taavi Aas: kesklinnas on autoliiklus vähenenud

Võrreldes eelmise aastaga on ühistranspordiga sõitjate arv kasvanud vähemalt 10 protsenti, kuulutas Tallinna abilinnapea Taavi Aas.

Täna vahendas Eesti Päevaleht Rootsi teadlaste uuringut, mis kinnitas, et Tallinna tasuta ühistransport on sõitjaid bussi meelitanud minimaalselt - bussisõitjate arv kasvas 1,2%.

Vastuseks saatis Raepress teate Tallinna Transpordiameti uuringust, mille põhjal on võrreldes eelmise aastaga ühistranspordiga sõitjate arv Tallinnas kasvanud vähemalt 10% võrra ning samas on kesklinnas autoliiklus vähenenud.

„Isegi Ülemiste ringi suuremahuline renoveerimine pole suutnud kasvatada autode hulka kesklinnas ja peagi Ülemiste ringtee ehituse lõppemisega langeb autoliiklus kesklinnas oluliselt veelgi,“ lisas Aas.

Tallinna Transpordiamet viis uuringu läbi esimeses kvartalis. Võrreldi 33 erineva bussiliini sõidukoormust aastal 2012 ja 2013. Uuringust selgub, et võrreldes eelmise aastaga on sõitjate arv kasvanud nendel liinidel 9,4 protsenti.

Ameti küsitlustele vastanutest 20% ütleb, et sõidab võrreldes varasemaga nüüd ühistranspordiga rohkem. Langenud on ka peamiselt autoga sõitjate osakaal, võrreldes varasemaga eelistab ühistransporti 11% rohkem autojuhte, kiitis Raepress.

„Bussi eelistamist teistele liikumisvõimalustele tuleb veel uurida. Siin on kindlasti mitmeid tegureid alates piletihinnast ja lõpetades sellega, et näiteks kesklinnas on mugavam liigelda ühistranspordi kui autoga,“ selgitas Aas.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt