Ave Lepik • 12. september 2013 • 1 min
Jaga lugu:

Riigikogu tõrjus õiguskantsleri jälitamisinfot puudutava ettepaneku

Riigikogu otsustas mitte toetada õiguskantsler Indrek Tederi ettepanekut muuta jälitustoimingust teavitamise ja selle kontrolli korda. Ettepanek sai 28 poolt- ja 35 vastuhäält.

Tederi leidis, et seadus võimaldab enne 1. jaanuari 2013 antud jälituslubade osas jätta puudutatud isik jälitustoimingust üldse teavitamata, mis riivab isiku põhiõigusi.

"Seadusandja peab arvestama lisaks juriidikale ka ettepaneku täideviidavust ja selle olulisust laiemalt,“ kommenteeris põhiseaduskomisjoni esimees Rait Maruste. Ta tõi esile, et ettepanek puudutab olukorda, mis tänaseks on minevik, regulatsiooni kehtestamist tagantjärele.

„Õigusnorme võib põhimõtteliselt tagasiulatuvalt kehtestada, kuid seda ei pea tegema. Selliseks sammuks peavad olema kaalukad, mõjuvad põhjused. See peab olema otstarbekas, mida see aga antud juhul ei ole, kuna isiku jälitustoimingust tagantjärele teavitamine tooks riigile kaasa ülemäärase halduskoormuse“ ütles Maruste.

Ta lisas, et uks ei ole lõpuni inimeste jaoks suletud. Põhiseaduse kohaselt on igaühel õigus saada riigiasutuselt tema kohta käivat informatsiooni, seega pöörduda ise riigiasutuse poole vastava teabe saamiseks.

 

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt