Indrek Kald • 11. detsember 2013 • 1 min
Jaga lugu:

Koppel: liiga vara tähistab turg võitu

Kuigi võib oodata maailma majanduskasvu kiirenemist, on aktsiate hinnad sündmustest ette tõtanud, ütles SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel.

"Turud tähistavad võitu liiga vara. Me ei usu küll seda, et tegemist oleks mulliga, sest mulliks vajalikud eeldused ei ole täidetud," lisas ta SEB pressiteates.

Samas leiab pank, et tõusutrendi jätkumiseks vajavad turud n-ö kinnitust sellest, et globaalne makromajanduse olukord tõepoolest ka ootustele vastavalt paraneb.

"Teine oluline teema on investeerimine arenevatele turgudele. See pikaajaline investeerimisteema on käesoleva aastaga leidnud oma mõnevõrra kuulsusetu lõpu. Samas, mitte päriselt – on veel mõningaid arenevaid riike, kuhu investeerimine näib hea mõttena," selgitas Koppel.

Arenevaid suurriike tähistavast lühendist BRIC on tänaseks tema sõnul alles jäänud vaid C ehk Hiina. "Kõik ülejäänud riigid on sattunud üht- või teistlaadi probleemidesse," viitas ta Brasiiliale, Venemaale ja Indiale.

"Kolmas oluline teema on kindlasti, see, et reflatsiooniline poliitika on tinginud olukorra, kus üha väiksema tootluse teenimiseks tuleb võtta üha suuremaid riske," märkis Koppel.

SEB esitleb täna aasta viimast Investment Outlooki, mida tutvustab privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt