Romet Kreek • 1. veebruar 2013 kell 10:13

Holland riigistas suuruselt neljanda panga

Holland natsionaliseeris täna raskustes pangandus- ja kindlustuskompanii SNS Reaali, sest läbirääkimised erainvestoritega kapitali kaasamiseks lõppesid tulemusteta ning hoiuste tugev väljavool viimastel päevadel surus panga kokkuvarisemise äärele, vahendab WSJ.com.

Holland pumpab panka 3,7 miljardit eurot ja annab lisaks 6,1 miljardit eurot laene ja garantiisid, ütles rahandusminister Jeroen Dijsselbloem. „Ilma lahenduseta oleks SNS Reaal läinud pankrotti ja pannud finantssüsteemi viivitamatult väga ohtlikusse olukorda,“ ütles ta.

SNS Reaal on varade mahult Hollandi suuruselt neljas pank, kes on kandnud suuri kahjumeid ärikinnisvara laenudest, mis on tühjendanud kapitalibaasi ja kaotanud võimekuse maksta tagasi 2008. aastal valitsuselt saadud 750 mln eurose päästmise eest.

14 päevaga on pangast välja viidud 2,5 miljardi euro eest eraisikute hoiuseid. Regulaatorid on pannud 30 miljardi euroste hoiustega panga kategooriasse "liiga suur, et hävida".

Riigistamine tähendab, et valitsusele kuulub nüüd riigi neljast suuremast pangast kaks, sest 2008. aastal päästeti ABN Ambo Bank.

Hetkel kuum