Rainer Saad • 6. veebruar 2013
Jaga lugu:

Võlakirjakuningas ülistab Mehhiko peesot

Maailma suurima võlakirjafondi Pacific Investment Managementi (PIMCO) üks asutajaid Bill Gross nimetas Mehhiko peesot suurepäraseks valuutaks.

Võlakirjakuningas ütles Twitteris, et peeso on atraktiivne valuuta madala Mehhiko riigivõla ning stabiilse baasintressimäära tõttu, mis on püsinud rekordmadala 4,5 protsendil juba 32 järjestikulist keskpanga kohtumist. Pärast Grossi väljaütlemist tõusis peeso dollari vastu 0,5%, vahendas Bloomberg.

Investeerimispanga Nomura Holdingsi strateeg Benito Berber hoiatas eile kliente, et peeso võib oluliselt nõrgeneda. Berberi sõnul langetab Mehhiko keskpank aasta teises pooles baasintressi 0,5 protsendipunkti võrra.

Berberi sõnul ei langeta keskpank baasintressi siis, kui valuuta nõrgeneb 13 peesoni USA dollari vastu, inflatsioon tõuseb üle 3,5 protsendi või majanduskasv ületab 3,5 protsenti.

Rahvusvaheline Valuutafond prognoosib Mehhiko riigivõla ja SKP suhteks sel aastal 43 protsenti. Ameerika Ühendriikidel on see 110 protsenti, Saksamaal 77 protsenti ja euroalal 91 protsenti.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum