Anu Jõgi • 13. veebruar 2013 kell 8:14

Maksuvabastus vähendas maamaksu õige vähe

Maksu- ja tolliamet saatis sel nädalal välja maamaksuteated, mille alusel kuulub tasumisele 57,6 miljonit eurot maamaksu, mis on vaid 2% vähem kui eelmisel aastal.

Eelmise aastaga võrreldes on maksuteateid ligi 10% vähem, kuid maamaksu kuulub tasumisele peaaegu samapalju, vaid 2% vähem kui eelmisel aastal, teatas maksu- ja tolliamet.

Maksu- ja tolliameti maksude osakonna juhataja Evelyn Liivamägi märkis, et seoses esmakordse üleriigilise kodualuse maamaksuvabastuse rakendamisega võivad kohalike omavalitsuste saadetud maamaksu andmetes esineda ebatäpsusi.

„Seega kui maksumaksja hinnangul on andmed maksuteatel vigased – näiteks on arvestamata jäetud kodualuse maamaksu vabastus – palume andmete parandamiseks ühendust võtta kodualuse maa asukohajärgse kohaliku omavalitsusega,“ selgitas Liivamägi. 

Maksu- ja tolliamet juhib tähelepanu, et vastavalt maamaksuseadusele peab maksumaksja, kes ei ole 2013. aasta maamaksuteadet 25. veebruariks kätte saanud, teavitama sellest 30 päeva jooksul maksu- ja tolliametit. Kõige mugavam on teha seda e-maksuametis.

Maamaksu tasumise tähtaeg tänavu on 1. aprillil. Maamaksu, mis ületab 64 eurot, võib tasuda kahes osas – vähemalt pool maamaksust tuleb tasuda 1. aprilliks, kuid mitte vähem kui 64 eurot. Ülejäänud osa maamaksust tuleb tasuda hiljemalt 1. oktoobriks. Maksu- ja tolliamet kannab laekunud maamaksu täies ulatuses üle kohalikele omavalitsustele.

Hetkel kuum