Viimased kuus aastat järjest investoritele dividende maksnud Soome laevanduskontsern ja Tallink Grupi konkurent Viking Line jätab seekord aktsionärid dividendidest ilma.
Kui Tallink Grupilt oodatakse sel kevadel esimest raha väljamakset ning analüütikud räägivad umbes 0,03eurosest dividendist aktsia kohta, siis kasumlikkust kaotanud ja uue laevaga ka kõvasti intressikulusid suurendav Viking Line otsustas sel aastal dividende mitte maksta.
Viking Line märgib oma neljanda kvartali vahearuandes, et nad oma 1,0 miljoni eurose puhaskasumi pealt (aasta varem ulatus kasum 7,6 miljoni euroni) omanikutulu ei maksa. Viimati maksis Viking Line dividende 2012. aasta aprillis, kui aktsionäride kontole laekus omanikutulu 0,50 eurot aktsia kohta, mis praeguse väärtpaberi turuhinna alusel oleks pakkunud seekord 2,7% dividenditootlust.
Viking Line sai neljandas kvartalis 126,6 miljoni eurose käibe juures 0,8 miljonit eurot kahjumit. Kui käive kasvas aastataguse perioodiga võrreldes 4%, siis kasumiaruande viimasel real ilutses 2011. aasta viimases kvartalis veel 1,3 miljoni eurone kasuminumber.
2012. aasta lõikes langes laevanduskontserni tegevuskasum 9,8 miljonilt 2,4 miljonile eurole. Samas loodab ettevõtte juhatus, et laevanduskontserni tegevuskasum sel aastal kasvab.
Uus laev ja laenukoorem. Viking Line tõi 2013. aasta keskel Turu–Stockholmi liinile uue aluse Viking Grace. Helsingi–Tallinna liinil hakkab Tallinkile 2013. aasta suvel täiendavat konkurentsi pakkuma reisilaev Isabella.
Kui 2012. aasta lõpus ulatus Viking Line’i omakapitali suhe varadesse 46,2%ni, siis aasta alguses on olukord juba kõvasti muutunud, kuna seoses Grace’i tulekuga võttis ettevõte 179 miljonit eurot laenu, mis tõstab grupi laenukoormuse enam kui kolmekordseks. Koos vähenenud Viking Line’i kasumlikkusega ning dividendimakse kadumisega on Tallink Grupp praegu vaieldamatult Läänemerel huvitavaim investeering.
Tallink Grupp avaldab oma neljanda kvartali tulemused 28. veebruaril.
Seotud lood
Suurel osal tuleohutusülevaatuse kohuslastest on jätkuvalt ülevaatus tegemata. Päästeamet on viimasel ajal saatnud ettevõtetele hoiatusteateid. Foruse praktika näitab, et tihti pole ettevõtete juhid ja hoone haldjad kursis, millised tuleohutusnõuded peavad olema täidetud ning mis regulaarsusega tuleb seadmeid kontrollida. Valdavalt on murekohad objektidel sarnased.
Enimloetud
4
Lembit Lump: ei tohiks keegi kuri olla
5
Omanik kaebas Viimsi valla kohtusse
Hetkel kuum
Ennustab riigivõlakirjadele vähest kauplemist
Omanik kaebas Viimsi valla kohtusse
Tagasi Äripäeva esilehele