Pärast järgmisel nädalal toimuvat seminari tuleb 29 vietnamlast Tartu ülikooli arstiteaduskonna teadlastele töövarjuks, et saada osa Eesti õppetöö praktikast ning omandatud teadmistega parandada õppetöö kvaliteeti Vietnamis.
TÜ füsioloogilise genoomika professori Sulev Kõksi sõnul on Vietnami arstiteadus mõneti sarnane olukorraga, mil Eesti iseseisvus. „Meil olid küll teadlased ja ka teadust tehti usinalt, kuid mitmes valdkonnas puudus rahvusvahelistele standarditele vastav süstemaatiline arstiteaduslik uurimistöö. Eesti on oma teadussüsteemi ehitanud väga progressiivselt ja edukalt. Neid kogemusi tasubki oma Vietnami kolleegidele jagada,” rääkis Kõks.
Projekti „Improvement on Health Care Resource in Danang“ eesmärk on edendada teaduskoostööd Eesti, Vietnami, Rootsi, Norra ja Poola ülikoolide arstiteaduskondade vahel. Projekti raames toimuval seminaril arutletakse edaspidiste teaduskoostöö võimaluste ning projekti hetkeseisu üle. Seminar hõlmab teaduskoostöövõimalusi kümnes meditsiinivaldkonnas, sh näiteks farmakoloogia, ortopeedia, radioloogia jne.
Projektiseminari lõppedes tulevad 29 vietnamlastest õppejõudu ja õpetajat TÜ arstiteaduskonna teadlastele ja TÜ kliinikumi arstidele töövarjudeks. Kuni kolm kuud kestva töövarjuks olemise eesmärgiks on saada osa Eesti õppetöö- ja meditsiinipraktikast ning parandada seeläbi Vietnamis meditsiinierialade õpetamist.
„Vietnam on väga suur riik ning arstiteaduslikud probleemid omandavad seal palju suurema mõjukuse. Seal on hulgaliselt biomaterjali, sh meie jaoks haruldaste haiguste kohta, mida uurida,” sõnab Kõks.
Seotud lood
Ükski hooneomanik ei soovi keset talve seista silmitsi olukordadega, kus maja kommunaalkulud on paisunud ootamatult suureks või küttesüsteem lakkab hoopis töötamast. Eesti ilm on väga muutlik, eriti sügisperiood öökülmade ja hoogsadudega. Seega tuleb hooned varakult kütteperioodiks ette valmistada ning tegeleda ennetavalt
küttesüsteemide hooldusega.
Viimased uudised
Pingerivis 128 toidutööstust
Hetkel kuum
Tagasi Äripäeva esilehele