Ave Lepik • 4. märts 2013 kell 10:43

Göteborgi siseareeni ehitaja kolis Pakri teadusparki

Spordirajatiste ehitaja Kanstet OÜ avas Paldiskis Pakri teadus- ja tööstuspargile kuuluvas 5000 m2 suuruses hoonekompleksis uue tootmisliini.

Eesti ettevõte Kanstet OÜ on äsja lõppenud Göteborgi sise-EMi areeni valmistaja, peamiselt ehitab ja rekonstrueeribki ettevõte spordirajatisi.

"Edasiseks arenguks uute ja innovaatiliste lahenduste väljatöötamisel vajame tugevat partnerit ning Pakri teadus- ja tööstuspark suudab meile selleks pakkuda nii vastavaid teenuseid kui ka vajalikku taristut,” kommenteeris Kansteti juhatuse liige Valeri Bukrejev.

Pakri teadus- ja tööstuspargi tegevjuhi Enn Laansoo, Jr. sõnul on Kansteti plaanid oma tehnoloogiate arendusteks teaduspargile väga atraktiivsed. „Usume, et koostöös Tallinna Teaduspargiga Tehnopol ning Tallinna Tehnikaülikooliga suudame Kanstetile pakkuda parimat kaasaegse ärikeskkonna ja teadustöö sünergiat,” ütles Laansoo.

Kanstet OÜ asutati aastal 1992 Tallinnas grupi kergejõustiklaste ühistööna, kes olid üheaegselt Eesti Olümpiakoondise liikmed. Tänaseks on ettevõttest saanud üks maailma suurimaid spordiareenide valmistajaid. Kanstet on ainus ettevõte Balti riikides, kellel on spordiareenide sünteetilise kattematerjali valmistamiseks IAAF Product Certificate`i tunnistus. Ettevõte on teinud töid Eestis, Rootsis, Lätis, Leedus, Ukrainas, Hispaanias, Iraagis, Indias, Iisraelis, Venemaal ja Nigeerias.

Pakri teadus- ja tööstuspark asub Paldiskis 60ha maa-alal ning pakub taastuvenergeetika, nn „targa energiavõrgu“, hoonete energiatõhususe ja energia salvestamise sektoritega seotud ettevõtetele vajalikku taristut.

Hetkel kuum