22. märts 2013 kell 16:46

Miljardär Ross: hoidke eemale võlakirjadest

Investorid ei tohiks omada mitte mingisugust pikaajalist võlga vähemalt seni, kuni Föderaalreserv jätkab enda võlakirjaprogrammiga, ütles miljardärist investor Wilbur Ross CNBC-le.

Mis aktsiatesse puutub, siis Ross seal suurt ohtu ei näe. "USA majandus tõenäoliselt 2014. aastal kiirendab kasvutempot, mistõttu ma ei näe, et aktsiad jubedalt ülehinnatud oleks," ütles ta.

"Mina hoiduksin aga võlakirjade eest. Kui USA 10aastane võlakiri läheks tagasi 2000-2010 aasta keskmise tootluse juurde, siis teate palju selle hind kukuks? 23! See on suur risk," hoiatas miljardär.

Me oleme enda sõpradele soovitanud, et pole mõtet jahtida paari baaspunktilist tootlust, kui on selline languse risk seni kuni Fedi juht Ben Bernanke jätkab kvantiatiivset leevendamist, ütles Ross.

Mis Küprosesse puutub, siis Rossi sõnul ei tohiks sealsed arengud olla murettekitavad, välja arvatud juhul, kui sa oled Vene oligarh.

Rossi hinnangul peab Euroopa suutma püsida investoritest eespool, sest tähtsad valimised Saksamaal on tulemas. Kui läinud aastal oli Euroopa risk majanduslik, siis sel aastal on see poliitiline, lisas ta.

Autor: Fredy-Edwin Esse, California

Hetkel kuum