26. märts 2013 kell 7:36

Alar Karisest saab uus riigikontrolör

Riigikogu nimetas täna riigikontrolöriks Alar Karise.

Riigikogu võttis 76 poolthäälega (4 vastu, 3 erapooletut) vastu president Toomas Hendrik Ilvese esitatud riigikogu otsuse "Alar Karise riigikontrolöri ametisse nimetamine", mis jõustub 7. aprillil, teatas riigikogu pressiteenistus.

Riigikontrolöriks nimetatud Alar Karis lubas oma esinemises arendada igakülgset koostööd kõikide asjaomaste asutustega. „Pean vajalikuks koostöö arendamist riigikoguga ja riigieelarve kontrolli komisjoniga, et üheskoos tuua riigikontrolli auditid ja nende rakendamine paremini nii riigikogu kui ka avalikkuse ette,“ märkis Karis.

Molekulaargeneetik ja arengubioloog Alar Karis lõpetas 1981 põllumajandusakadeemia veterinaarteaduskonna, hiljem täiendas end mitme ülikooli juures Saksamaal, Suurbritannias ja Hollandis.

Alates 1999. aastast on Karis Tartu Ülikooli professor. Aastail 2003–07 oli Karis maaülikooli rektor ning 2007–12 Tartu Ülikooli rektor. Teiseks ametiajaks Karis ülikooli rektori ametisse ei kandideerinud.

Senise riigikontrolöri, teravate arvamuste ja analüüside poolest tuntud Mihkel Oviiri töö lõpeb 6. aprilliga. Kaks perioodi ametis olnud Oviir on varem teatanud, et kolmandaks viisaastakuks ta ei kandideeri ning läheb pensionile.

 

Autor: 1706-aripaev

Hetkel kuum