Inga Jakobson • 28. märts 2013
Jaga lugu:

Riigivõlg võtab meilt 16 eurot aastas

"Praegune võlakoormus maksab maksumaksjale vaid 16 eurot aastas," selgitas täna valitsuse pressikonverentsil peaminister Andrus Ansip.

"Kreeklasel kulub riigi võla tõttu maksudele üle 1300 euro aastas," ütles Ansip. Ta lisas, et keskmine eurooplane tasub aastas ligi 800 eurot oma riigi võlakoormuse pärast.

Peaminister selgitas, et viimati võetud 550 miljoni eurone laen oli väga soodsa intressiga. Osa sellest summast laenati omakorda teistele riikidele ja suurema intressiga.

"See on ju mõistlik investeering, kui me ise laenu võttes peame maksma 1 protsendi või pisut rohkem intresse, samal ajal teenime 6-7 protsenti, paigutades oma vahendeid teiste riikide võlgadesse," ütles Ansip. "Valitsussektori võlakirjadesse raha paigutamine oli tulus," lisas ta.

"Ma ei tahaks nõustuda nendega, kes väidavad, et võlakoormust võiks hüppeliselt kasvatama hakkata," kommenteeris Ansip täna Äripäevas ilmunud Roberto de Silvestri arvamust. Itaalia päritolu investor leidis, et Eesti võiks muu hulgas suurendada riigivõlga, et tõsta enda atraktiivsust välisinvestorite silmis.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum