Jaga lugu:

Enim kasvas keemiatoodete ja ehitusmaterjalide tootmine

Tööstusettevõtted tootsid 2013. aasta veebruaris 3% rohkem toodangut kui eelmise aasta veebruaris, teatas statistikaamet.

Veebruaris toodeti töötlevas tööstuses 4% rohkem toodangut kui eelmise aasta samal kuul. Enim mõjutas toodangu mahu suurenemist kasv elektroonikaseadmete ja puittoodete tootmises. Suurema osatähtsusega tööstusharudest suurenes toodang veel metalltoodete ja keemiatoodete tootmises. Samuti suurenes märgatavalt ehitusmaterjalide tootmine. Toodang vähenes toiduainete, elektriseadmete ning masinate ja seadmete tootmises.

Välisturule müüdi veebruaris 73% kogu töötleva tööstuse toodangust. Toodangu müük ekspordiks suurenes võrreldes eelmise aasta veebruariga 7%, müük kodumaisele turule 2%.

Sesoonselt korrigeeritud andmetel toodeti 2013. aasta veebruaris tööstuses kokku 4% vähem toodangut kui jaanuaris, sealhulgas töötlevas tööstuses 2% vähem.

2012. aasta veebruariga võrreldes toodeti elektrit 10% rohkem ja soojust 19% vähem. Elektri tootmise suurenemise peamine põhjus oli elektri ekspordi kasv võrreldes 2012. aasta veebruariga.

Jaga lugu:
Hetkel kuum