5. aprill 2013 kell 3:42

Ravimiseaduse üllatusettepanek läks uuele ringile

Ravimiseadusest välja jäänud üllatusettepaneku seadustamiseks loodi täiesti uus eelnõu.

Riigikogu võttis ravimiseaduse ja sellega seonduvate seaduste muutmise eelnõu vastu märtsi lõpus, kuid ilma sotsiaalministeeriumi esitatud ja palju vaidlusi tekitanud nn üllatusettepanekuta. Selle järgi oleks hinnakokkulepetega ravimite väljavedu lubatud müügiloa hoidja nõusolekul ja ravimiametil oleks õigus keelata ravimi väljavedu rahva tervise huvides.

„Praegu jäeti need kaks punkti paragrahvist 20 välja. Paraku algatati nende kahe punkti osas täiesti uus eelnõu, mille vastu uuesti vapralt võitlema asume. Ootame veel lõplikke kommentaare ministeeriumidelt,“ ütles First Pharma üks omanikke Ivari Saar.

Nii Ravimite Hulgimüüjate Liit kui ka First Pharma pöördusid sotsiaalkomisjoni poole ettepanekuga see muudatus eelnõust välja võtta, sest nende hinnangul takistab see vabakaubandust, on vastuolus Euroopa Liidu õigusega ning soosib selgelt ravimitootjaid.

Seaduseelnõu vastutav ametnik Aimi Kaldre ütles, et enne teist lugemist otsustas sotsiaalkomisjon mitte teha muudatust ravimiseaduse § 20 täiendamise kohta, vaid algatada selleks eraldi eelnõu ja see saadetakse valitsusele seisukoha andmiseks.

Kuidas kommenteerivad olukorda poliitikud ja ravimitootjad, loe tänase Äripäeva paberlehest.

Autor: Kadri Jakobson, Ave Lepik

Hetkel kuum