Indrek Kald • 25. aprill 2013 kell 12:52

Seeder: toetused toidutööstusele suurenevad

Aastail 2014–20 on plaanis investeeringuid toiduainete töötlemiseks ja turustamiseks toetada 75 miljoni euroga, mis on eelmisest perioodist kahe kolmandiku võrra rohkem.

"Kavandatav eelarve töötlemisele ja turustamisele on uue maaelu arengukava eelnõus 75 miljonit eurot, mis on ligi 30 miljoni euro võrra enam kui praegusel perioodil," rääkis põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder täna toiduainetööstuse liidu aastakonverentsil. "Lisavõimalusena laieneb toiduainetööstusele ka uue finantsinstrumendi kasutamise võimalus ehk soodsamatel tingimustel garantiid ja laenud," märkis ta.

Seeder rõhutas, et Eesti toiduainetööstusel tuleb tulevikku vaadates järjest enam panustada kaasaegsetesse tehnoloogiatesse. "Suund on selgelt vee- ja energiakasutuse vähendamisele, töötlemisüksuste optimeerimisele. See tähendab, et järjest olulisem on investeerida kaasaegsesse tehnoloogiasse," ütles ta. "Peame end võrdlema eelkõige teiste riikide ja nende tööstuste arenguga," lisas minister.

Samuti rõhutas Seeder vajadust panustada tootearendusse. "Nõudlus aina erinevamate toodete järgi kasvab. Inimesed on järjest tundlikumad, aina enam on allergiaid ja erinevaid vajadusi, millega tuleb arvestada – see seab väljakutsed ka toiduainetööstusele," rääkis ta.

Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder esines täna toiduainetööstuse liidu aastakonverentsil, kus rääkis toiduainetööstuse ees seisvatest väljakutsetest ning võimalustest maaelu arengukavas aastaiks 2014–20. Maaelu arengukava eelnõu saadetakse ministeeriumidesse kooskõlastuseks mai keskel. Esialgse kava kohaselt on arengukava maht 936 miljonit eurot.

Hetkel kuum