Sirje Rank • 13. mai 2013
Jaga lugu:

Bangladesh tõstab õmblejate näljapalka

Pärast üle 1000 ohvriga lõppenud tehasehoone varingut on Bangladeshi valitsus surve all, et sektoris valitsevaid töötingimusi parandada.

Pühapäeval teatas riigi tekstiilitööstuse minister Abdul Latif Siddiqui miinimumpalga tõstmise kavast, milleks alustatakse vabrikuomanike ja töötajate organisatsioonidega läbirääkimisi.

Praegu on miinimumpalga suurus 38 dollarit kuus. Olulist tõusu loota pole, kuna vabrikuomanike sõnul pole see võimalik, sest lääne tarbijad on harjunud odava rõivakraamiga, kirjutab Wall Street Journal.

Bangladeshis on aga õmblejad valmis alal jätkama palgatõusuta või ilma, sest alternatiive lihtsalt pole. Töö keemiatööstuses või laevalammutuses on veel enam tervist kahjustav kui seitsmepäevane töönädal õmblustööstuses, kus tööpäeva pikkus on 8-12 tundi. Ja õigupoolest polegi teist tööstusharu, mis suudaks tööd anda nii paljudele vähese koolihariduse ja oskustega naistele, tunnistas Dhaka ühe mõttekoja juht.

Bangladesh ehitas oma õmblustööstuse üles läinud kümnendil, pakkudes Hiinast veel odavamat palgataset. Praegu eksporditakse aastas USAsse ja Euroopasse rõivaid 20 miljardi dollari väärtuses.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum