Kaisa Gabral • 10. juuni 2013
Jaga lugu:

Lihavõtted sõid aprilli tulemusi

Aprillis oli tõesti väike tagasilöök, osaliselt oli põhjuseks see, et eelmisel aastal olid aprilli kuus lihavõtted, sel aastal olid lihavõtted märtsis, kommenteeris Radisson Blu Olümpia hotelli müügi- ja turundusdirektor Vitali Makejev.

 "Lihavõtted annavad turiste juurde. Meil oli aprill samas suhteliselt hea, sest Cirque Du Soleili liikmed ööbis meil pikalt, kuid üldiselt rääkides oli aprill kehvem," märkis Makejev.

Statistikaameti teatel peatus majutusettevõtetes tänavu aprillis 192 000 välis- ja siseturisti, mis oli 6% vähem kui eelmise aasta samal kuul. Suurenes sise- ja vähenes välisturistide arv.

"Teine oluline põhjus, miks aprill üldiselt kehvem oli, oli see, et soomlaste osakaal oli võrreldes eelmise aastaga väiksem. Põhjuseks oli külm ilm aprillis," seletab Makejev.

Tema sõnul ei soovi ükski hotell enamasti 100% ennast täis müüa. "Lisaks täituvusele on oluline ka keskmine hind. Võrreldes eelmise aastaga on tänavu oluline ka see, et praktiliselt kõik hotellid suutsid keskmist hinda kasvatada. Möödunud aasta aprillis oli meie hotelli täituvus 58,7% ja sel aastal oli see 57,5%," rääkis Makejev ja lisas, et juuni tuleb neil juba parem kui möödunud aasta juuni.

"Juulis ja augustis on meil suur lõuna turgude osakaal ja nende käitumine on ettearvamatu, siin võib igasuguseid ootamatusi tulla," lisas Makejev. Tema sõnul oli näiteks möödunud aastal Tallinnas palju suurüritusi ja mai kuu oli seetõttu hea, kuid tänavu on suurütitused pigem septembris. "Selle aasta september tuleb kindlasti parem kui oli möödunud aasta oma," lisas ta.

 

 

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum