Indrek Kald • 5. august 2013 kell 8:17

KredExi poolt toetatud firmade arv kasvas 24%

Selle aasta kuue kuuga on KredExi poolt toetatud ettevõtete arv kasvanud pea veerandi võrra.

KredEx käendas esimesel poolaastal 293 ettevõtte finantskohustusi summas 32 miljonit eurot, mis on firmadel võimaldanud äritegevuse arendamiseks kaasata pankadest laene, liisingut ja pangagarantiisid 60 mln euro väärtuses.

Jaanuarist juunini on KredExi poolt väljastatud käenduste rahaline maht suurenenud 37% ja toetatud ettevõtete arv 24% võrreldes möödunud aasta sama perioodiga. Tänavu rahastatud projektide tulemusena plaanivad ettevõtted luua 335 uut töökohta.

Alates 2001. aastast on KredEx käendanud 2687 ettevõtte finantskohustusi summas 384 mln eurot, mis on võimaldanud ettevõtetel pankadest kaasata rahastamist summas 771 mln eurot. Toetatud projektide tulemusena on loodud ligikaudu 10 400 uut töökohta.

KredExi täiendav käendus on mõeldud jätkusuutlikele ja arenevatele ettevõtetele, kellel puudub pangalaenu saamiseks piisav tagatis või on liialt lühike krediidiajalugu. KredEx tagab kuni 75% Eestis tegutseva kommertspanga poolt väljastatava laenu, liisingu või pangagarantii jäägist.

KredEx on riigi finantsasutus, mis aitab parandada Eesti ettevõtete rahastamisvõimalusi, maandab krediidiriske ja võimaldab inimestel rajada või renoveerida oma kodu.

Hetkel kuum