Romet Kreek • 26. august 2013 kell 7:11

EKP nõukogu liikmed intressikärpe osas eri meelt

EKP nõukogu liikmed on jätkuvalt eri meelt selles osas, kas on oodata Euroopa Keskpanga intressikärpeid, vahendab Bloomberg.

24. augustil ütles Küprose keskpanga juht Panicos Demetriades intervjuus, et keskpankurid ei välista baasintressimäära kärpimist rekordmadalalt 0,5 protsendilt. Seevastu Austria keskpanga juht Ewald Nowotny ütles 22. augustil, et ei näe praegu palju argumente intressikärpeks seoses hiljutise heade uudiste vooga.

Jagunemine eri leeridesse kasvab 23liikmelises Euroopa Keskpanga nõukogus. Tuleval kuul valmistub keskpank avaldama majandusprognoosi. Analüütikud arvavad, et Euroopa Komisjoni sel nädalal avaldatav raport näitab suuremat kindlust euroalal alates eelmise aasta märtsist.

„Intressikärbe on jätkuvalt laual,“ ütles Demetriades. „Me ei saa välistada seda võimalust, kuid peame vaatama uusi makronumbreid. Need andmed on julgustavamad.“

Nowotny ütles, et on ettevaatlikult optimistlik väljavaate osas, kuigi kirjeldas majanduse taastumist nõrgana. Ta andis mõista, et intressi tõstmiseks hetkel plaan puudub, lisades, et hiljutised arengud ei ole andnud kohest mõju EKP poliitikale.

Hetkel kuum