7. september 2013 kell 4:04

Hea raamatupidaja on kui ralliauto kaardilugeja

 Head töökohad ei kasva puu otsas, ka olemasolevas ametis tuleb end kogu aeg tõestada. Mida peaks üks keskmise firma raamatupidaja oma konkurentsivõime parandamiseks tegema?

Koolitaja ja koostööpartner teooriate juurutamisel praktikasse, samuti mitme finants- ja juhtimisraamatu autor Sander Karu ütleb, et konkurentsivõimeline raamatupidaja on kui kaardilugeja ralliautos, kes oskab võimalikult täpselt juhile öelda, mis järgmise kurvi taga, tõusul või langusel ees ootab.

“Ta on lisaks oma tööle meeskonnamängija, kelle teadmised ja oskused on palju suuremad ning laiemad kui raamatupidamise aastaaruande koostamiseks ja maksuarvestuseks vaja. Vanuse negatiivset mõju ei maksa üle tähtsustada. Hoopis negatiivsemalt mõjub vananenud mõttelaad, soovimatus ise muutuda ning arvestada klientide ja tööandjate vajadustega.”

Töötaja, kes tahab oma konkurentsivõimet suurendada, peaks Karu sõnul kõigepealt analüüsima, mis on majanduses ja tööandjate ootustes muutunud. “Seejärel peab keskenduma eesmärkidele, tööle, olema valmis muutusteks ja keskenduma töölkäimise asemel töö tegemisele,” märgib Karu.

Palju head teeks ka see, kui spetsialist saaks töötada kas või lühikest aega mõnes arenevas ja suuremas (soovitatavalt rahvusvahelises) organisatsioonis ning täita seal võimalikult erinevaid finantsvaldkonna tööülesandeid, sh eelarvestamine, controlling, kulude ja rahavoogude juhtimine, analüüs, erinevate meeskondade juhtimine.

Loe edasi raamatupidajate konkurentsivõime suurendamisest ajakirjast Raamatupidamise Praktik.

Tellijad saavad ajakirja lugeda ka veebis: http://rp.aripaev.ee

Autor: Kaire Uusen, Ave Lepik

Hetkel kuum