Indrek Kald • 17. september 2013
Jaga lugu:

Eesti ärieliit esitleb Pariisis oma uudset elektrimopeedi

Mitme Eesti tippettevõtja osalusega OÜ Stigo esitleb reedel Pariisis uudset elektrimopeedi Stigo potentsiaalsetele edasimüüjatele ja tootmispartneritele.

OÜ Stigo omanikud on oma ettevõtete kaudu Rainer Nõlvak, Jaan Tallinn, Peeter Mänd, Hannes Tamjärv, Aivar ja Merit Berzin.

Sõidukit saab laadida tavalisest elektripistikust ja selle kokkuvoltimine võtab kaks sekundit – Stigot võib nimetada ka maailma kõige kiiremini kokkupakitavaks elektrimopeediks. Sõites keskmiselt 12-13 km – keskmine linnas liikleja päevane distants – on päevane sõidukulu poolteist eurosenti.

Stigo mopeedi suurim kiirus on 25 km/h, mille järgi kuulub ta pisimopeedi kategooriasse, kus Eestis ei ole sõiduki kasutamiseks vaja ei juhiluba ega numbrimärki.

Uudne elektrimopeed kaalub 17 kg ja võtab kokkuvoldituna 45×40 cm põrandapinda. Kokkupakitud sõiduk meenutab järelveetavat golfikotti või ratastel kohvrit ning seda saab endaga kõikjale kaasa vedada – olgu selleks restoran, korter, ühistransport või lift.

"Stigo mopeed on loodud linnas liiklejatele, kes ei soovi istuda ummikutes ega näha vaeva parkimiskoha otsimisega. Sõiduk sobib eriti hästi neile, kes sõidavad paarikilomeetriseid distantse tööle, lähevad aeg-ajalt kesklinnas majast välja kohtumistele ja kasutavad mõnikord ühistransporti," selgitas Stigo OÜ juht Rando Pikner ettevõtte pressiteates.

"Oleme saanud eriti positiivset tagasisidet autosuvilate ja jahtide kasutajatelt, kellel on sageli vaja läbida uutes kohtades lühikesi distantse ja samas mahutada sõiduk väikesesse panipaika. Eraldi suhtleme veel organisatsioonidega, kes soovivad kasutada Stigo sõidukit lühidistantside läbimiseks ettevõtte territooriumil või siseruumides – näiteks haiglad, ülikoolide linnakud, lennujaamad  jms," lisas ta.

Stigo on töötanud erinevate mudelite kallal viimased viis aastat. Sel nädalal esitletava sõiduki disaini ja konstruktsiooni autor on Eesti disainer Matti Õunapuu.

Stigo eesmärk on pakkuda ukselt-uksele transpordilahendusi keskustes liikuvatele inimestele. Stigo arendab ja toodab innovaatilisi kokkuvolditavaid elektrilisi mopeede, mis on omas valdkonnas kergeimad ja ergonoomilisemad. Ettevõte plaan on toota 8000 sõidukit aastaks 2015.

Esitlus toimub Pariisis üritusel "1000 Pionniers", mis toob kokku väljapaistvad innovaatorid üle maailma.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum