6. oktoober 2013 kell 21:00

Kinnisvara. Investeeringud tegid kõva kasvu

Eesti tänavuse esimese poolaasta kinnisvarainvesteeringute kogumaht 146 miljonit ­eurot oli umbes 70% suurem kui eelmise aasta samal ajal, ütles Colliers Internationali partner ja investeeringute hindamise juht Margus Tinno.

“Näiteks ostis EfTEN lisaks portfellitehingule ka Narva Prisma hoone ning osales Tallinnas kahe If Kindlustuse büroohoone ning hotelli Palace tehingus,” märkis Tinno.

Suurematest tehingutest märkis Tinno ära veel Capital Milli Rävala 5 büroohoone ostu, Coca-Cola Plaza kinohoone müügi BPTAMi­le ning endise Coca-Cola tehasekompleksi müümise erainvestorile.

Tehingute summasid ei saanud Tinno konfidentsiaalsusnõude tõttu avaldada.

Tinno hinnangul on tänavune aasta olnud investeeringute mõttes väga aktiivne. Investeeringumahu kasvu põhjustena tõi ta välja investorite väga hea kapitaliseerituse (neil on õnnestunud edukalt tõsta kokku omakapitali, sh nii kodu- kui ka välismaist), võõrkapitali soodsa hinna ja selle, et korralikele objektidele saab vägagi mõistliku võimenduse.

Samuti on turg faasis, kus vara väärtuse kujunemise alused on nii ostjale kui ka müüjale ühtmoodi mõistetavad. Just viimasel ajal on turule toodud mitmeid suurobjekte ja portfelle, mis on mahtu kasvatanud, seega on investoritel jõudnud kätte aeg, kus on vaja vanemaid investeeringuid realiseerima hakata.

 

 

Võrdlus

Enam kui kahekordne kasv

Balti riikide kinnisvarainvesteeringud 2013 I poolaastalMaht 472 mln eurot, sh Lätis 176, Leedus 150 ja Eestis 146 mln eurot. Mullu oli kolme riigi peale maht 210 mln eurot.Mahu kasv Eestis 70%, Lätis ja Leedus enam kui eelmise aasta kogumaht.

Allikas: Colliers

Hetkel kuum