10. oktoober 2013 kell 21:00

Peetri Pizza võitis vaidluse kaubamärgi üle

Eile seljatas Peetri Pizza Harju maakohtus OÜ Temergeri, kes kasutas ebaseaduslikult ­Robinsoni Restoranid OÜ Peetri Pizza kaubamärki.

Robinsoni Restoranide suuromanik Madis Kinks rääkis, et nad kaebasid kohtusse endise frantsiisipartneri Temerger OÜ, kes jätkas pärast lepingu lõppemist kaubamärgi ja logode kasutamist. “Keeras Peetri Pizza karbi pahupidi, nii et logo oli seespool, ja müüs edasi pitsasid, mis olid aga tehtud valest toor­ainest,” ütles Kinks. “Tegelikult see oli suhteliselt suur sigadus ja nahaalne temp.”

 Karistus loeti kantuks. Põhja ringkonnaprokuratuuri pressinõunik Arno Põder selgitas, et kuna ettevõtte juhatuse liige Tanel Brock sai eelmisel aastal kriminaalkorras karistada auto omavolilise kasutamise ja joobes juhtimise eest, lõpetati Brocki suhtes kaubamärgi­asja menetlus ja karistus loeti kaetuks raskema kuriteo eest juba mõistetud karistusega.

Prokurör nõudis kohtus karistuseks 3200 euro suurust trahvi.

Temergeri omanikku Tanel Brocki Äripäeval äriregistris oleval telefoninumbril tabada ei õnnestunud.

Ettevõttel kustutamishoiatus. Temergeril oli Peetri Pizza kaubamärki omava Robinsoni Restoranidega frantsiisileping, mis lõpetati 2009. aastal ühepoolselt Temergeri maksejõuetuse tõttu. Praegu seisab äriregistris Temerger OÜ juures kustutamishoiatus. Ette­võtte viimane majandusaasta aruanne on aastast 2008.

Temerger kasutas Peetri Pizza kaubamärki Tallinnas Pinna tänaval asuvas pitsakohvikus. Müügil oli pitsa nimetusega “Peetri Pizza”, mis pakendati sama kaubamärgi karpi. Kasutataval karbil oli ka Robinsoni Restoranidele kuuluv veebi­lehe aadress. Ka kassalint kandis Peetri Pizza logo.

2010. aastal muutis Temerger pitseeria nime Pinna Pizzaks, Peetri Pizzale omaste värvide ja kirjatüübiga logol muutus vaid nimi Pinna.

Robinsoni Restoranide suuromanik Madis Kinks märkis, et üle Eesti 36 pitsakohta omaval ettevõttel pole varem selliseid frantsiisilepingu rikkumisi ette tulnud.

 

Tasub teada

Võitlust peavad teisedki

Sushi Cat Planet OÜ, kellele kuulub Euroopa Liidus registreeritud kaubamärk Sushi Cat, vaidleb kaubamärgi üle Sushi Kitty OÜga, kellega lõpetas frantsiisilepingu 2011. aasta lõpus.Kohtus saavutas Sushi Cat Planet Harju maakohtus võidu, aga vastaspool kaebab edasi.Frantsiisivõtjalt Sushi Kitty OÜ-lt (nüüd Sushimon) nõuab Sushi Cat restorani ülesehitamiseks väljalaenatud raha ja leppetrahvinõudeid.Kaubamärgi looja Evelyn Mikomägi avaldab kahetsust, et aeglane kohtuprotsess pidurdab ettevõtte arengut.

Hetkel kuum