13. oktoober 2013 kell 21:00

Uus iPhone pole Apple’i aktsiat veel aidanud

Vaatamata suurtele müüginumbritele, pole uued iPhone’id Apple’i aktsiat aidanud, kuna täpselt kuu aega pärast iPhone 5S ja iPhone 5C avalikustamist on tehnoloogiafirma aktsia kukkunud  ligi 4%.

Käesolev aasta on kuues aasta seitsmest, kui Apple’i aktsia on üks kuu pärast uue iPhone’i avalikustamist kukkunud miinusesse. Ainuke kord, kui see nii polnud, oli 2011. aastal, kui avalikustati iPhone 4S.

Kuigi praeguse Apple’i lipulaeva eelkäija iPhone 5 tituleeriti ka maailma parimaks telefoniks, tegi just pärast selle avalikustamist Apple’i aktsia kuu ajaga suurima languse ja seda lausa 7,8 protsenti. Pärast kõige esimese iPhone’i  avalikustamist 2007. aastal kukkus Apple’i aktsia kuu ajaga 6,9 protsenti. Kõige vähem on Apple’i aktsia kuu ajaga langenud pärast iPhone 4 esitlemist 2010. aastal. Siis langes tehnoloogiafirma aktsia pisut alla protsendi.

Uus iPhone kui maailma parim nutitelefon? Võib ju arvata, et tegu on lihtsalt kokkusattumisega ning aktsia languse põhjuseks võib pidada ka Nasdaqi langust. Tegelikult on vähem kui pooltel kordadel olnud Nasdaqi kuine langus suurem Apple’i omast. Äkki on Apple’i aktsia kukkunud lihtsalt seetõttu, et see on sattunud omaenda kiidulaulu ohvriks?

Mõni analüütik usub, et Apple’i aktsia reaktsioon pärast iPhone’ide avalikustamist on olnud juhuslik, teiste arvates mitte. “Ma ei usu, et see on juhus,” ütles Schaeffer’s Investment Researchi tehniline strateeg Ryan Detrick. “Me oleme seda ka varem näinud. Apple’i ümber on nii palju kisa-kära, et pärast uudiste väljatulekut ei ole enam nii palju põhjust elevuseks.”

Eelmisel kuul avalikustas Apple iPhone 5S-i, millele on juba antud “maailma parima nutitelefoni tiitel”. Wall Street Journali tehnoguru Walt Mossberg ütles, et iPhone 5S riistvara ja tarkava muudavad selle parimaks turul olevaks nutitelefoniks. Samuti meeldis talle ka selle sõrmejäljelugeja. “iPhone 5S on esimene digitaalseade, millel on lihtne ja töökindel sõrmejälje lugeja,” ütles ta.

Eestis jõudsid iPhone 5C ja iPhone 5S müügile 7. oktoobril.

Hetkel kuum