15. oktoober 2013 kell 21:00

Kinnisvara meelitab Prantsusmaal ostjaid

Hiljuti räägiti sellest, kuidas Prantsusmaa rikkad müüvad luksuskinnisvara ja lähevad maksueksiili.  Kuna luksuskinnisvara hinnad on langenud, on see meelitanud mujalt ostjaid.

Kui vaid kuus nädalat pärast müükipanekut napsati Pariisis maja Champs-Elysees’ lähedal 44 miljoni euroga, teadis Christie’si oksjonimaja partnerfirma Da­niel Feau juht Charles-Marie Jottras, et linna luksuskinnisvaraturg pöördub tõusule, kirjutas Bloomberg.

Daniel Feau juht ütles, et nad leidsid Katarist ostja 19. sajandist pärit häärberile, kus on 12 magamistuba kolmel korrusel, terrass kena linnavaatega, bassein ja 1000ruutmeetrine aed.

Ostjad Lähis-Idast, USAst ja Venemaalt kasutavad ära miljoneid väärt kinnisvara hinna kukkumist üle 10%. Samas panevad kinnisvara müüki Prantsusmaa rikkad, kes riigist lahkuvad, näiteks Gerard Depardieu. Põhjuseks sotsialistist presidendi Francois Hollande’i lisandused juba niigi kõrgele maksukoormusele.

“2012. aasta aprillist 2013. aasta aprillini olid 12 kohutavat kuud,” ütles Jottras. “Tänu kukkunud hindadele ärkas turg üles. Prantsusmaal kinnisvara otsivad välismaalased said aru, et lõppude lõpuks on see maksupõrgu meile, mitte neile,” märkis ta. “Daniel Feaul on müügis olev kinnisvara kasvanud esimeses kvartalis aastaga 42%, 5,4 miljardile eurole, ning sealt edasi on trend veidi alla,” ütles Jottras.

Teisel luksuskinnisvaramaakleril Barnesil on müügis 1250 ühikut vähemalt miljonieurost kinnisvaraobjekti Pariisis ja selle lähedal. Seda on topelt võrreldes 18 kuu taguse ajaga.

Pariisi luksuskinnisvara on odav. Võrreldes Londoni ja New Yorgi paremate piirkondadega on Pariisi kinnisvara odav. Londonis maksab kinnisvara elitaarses Knightsbridge’i või South Kensingtoni piirkonnas umbes 20 000 eurot/m2, New Yorgis Lexingtoni avenüül algavad hinnad 15 000 eurost ruutmeeter, kuid Pariisi eliitrajoonis on hind vaid umbes 10 000 eurot/m2.

Kui hoolimata kõrgetest maksudest meelitab välismaa varakat seltskonda Prantsuse kinnisvara, on see kummaline.

Hetkel kuum