16. oktoober 2013 kell 21:00

Hennoste: kummalgi lehel oma probleem

Kahe ajalehe peatoimetaja lahkumist kommenteerides tõdes ajakirjanduse asjatundja ja õppejõud Tiit Hennoste, et Eesti Ekspressile on suur probleem jääda peatoimetajata olukorras, kus ajalehel ei ole kõige paremini läinud, Postimehe peaprobleem on raha.

“Ekspressile peatoimetaja leidmine on alati olnud väga raske ja keerukas ülesanne,” ütles Hennoste. “Selliseid inimesi ei ole lihtne leida, kes suudaksid sellist lehte juhtida, millel on oma spetsiifika, väljakujunenud positsioon ja arusaamad. Lisaks sellele väga kõva uuriva ajakirjanduse staff.”

Gunnar Kobini kommentaar, kus Ekspress Grupi juht nimetas Janek Lutsu lahkumise põhjuseks ammendumist, osutab Hennoste hinnangul juhtkonna rahulolematusele Lutsu senisele tööga ja uue juhi roll võiks olla uue hingamise andmine.

“Aga ideede generaatori leidmine on veel mitu korda raskem kui sellise inimese leidmine, kes oskab raha teha,” ütles Hennoste.

Ta lausus, et Postimehest lahkuva Anvar Samosti roll on olulisem kui ainult peatoimetaja ülesannete täitjal ning nüüd oleneb, mida hakkab Mart Luik tegema. “Postimees võttis ideoloogi asemele mänedžeri, mis tähendab, et Postimees otsib raha,” ütles Hennoste. “Kui juhtub tõepoolest, et Õhtuleht ja teised (Ajalehtede Kirjastus ja Express Post – toim) lähevad, siis Postimehe kasum väheneb.”

Hennoste hinnangul on Postimehel kasumisse viimiseks laias laastus kolm varianti: müüa rohkem ajalehte, müüa rohkem reklaami või hakatakse koondama.

Esimest võimalust peab Hennoste vähem tõenäoliseks. Samas peab ta juba seniseid koondamisi ajakirjanduse seisukohalt halvaks, sest ajakirjanike suurenenud koormused on toonud kaasa suuremat pealiskaudsust ja kehvemat ajakirjandust.

Hetkel kuum