• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Apple’ilt uus iPad

  Steve Jobsi surma järel on Apple’i juhatuse esimees Tim Cook andnud loa tegeleda millegagi, mis sattus Jobsi põlu alla.

  Nimelt pidi eilsel Apple’i üritusel tutvustatama uusi tahvelarvuteid, sealhulgas iPad Minit. Viimase kohta kirjutas WSJ, et Steve Jobsi sõnul on väiksema ekraaniga iPad DOA – dead on arrival – ehk nagu eestlased ütlevad – surnult sündinud. Apple on teinud tahvelarvuti strateegias muutuse ja nüüd seda ikka katsetatakse kundede peal.
  Apple uuendab oma iPadi toodet, mis peab konkureerima aina pikema konkurentide riviga. Isegi Briti poeketid, nagu Tesco, on juba oma brändi tahvelarvutiga turul.
  Oodati, et eile tutvustab Tim Cook kõrge lahutusvõimega ekraaniga iPad Minit ja õhemat iPadi.
  Apple on oma iPadiga samas olukorras nagu iPhone’iga, kirjutas Bloomberg. Tuleb võidelda madalamate kuludega rivaalide vastu ja pakkudes minimaalset olemasolevate toodete muutust, et ikka kliente võita. iPad on Apple’i käibelt teisel kohal olev toode iPhone’i järel.
  “Tahvelarvutite turg on küllastunud,” ütles Forrester Researchi analüütik Sarah Rotman Epps. “Apple’il on raske uute tahvelarvutite müügiga, sest tugevaim kasv tuleb arenevatelt turgudelt ja seal on kunded hinnatundlikumad.” Analüüsimaja IDC andmetel kahanes Apple’i tahvel­arvutite turuosa mulluse teise kvartali 60 protsendilt selle aasta teises kvartalis 32 protsendile.
  Tim Cook kommenteeris seda, et turuosa numbrid ei ole küll üksi parim vahend, kuidas hinnata edukust.
  Veebiliiklus. “Kliendid armastavad iPadi,” ütles Cook juulis, viidates Chitika andmetele, mille kohaselt tahvelarvutitest tulevast veebiliiklusest tuleb 84% iPadidest.
  Apple valmistub oma uute toodetega saabuvaks pühadeaegseks tippmüügihooajaks. Väljas on iPhone 5s ja 5c, mida müüdi esimese nädalavahetusega enam kui 9 miljonit eksemplari. Kokku andsid iPad ja iPhone mullu 70% Apple’i käibest.
  Ka oodati eilselt ürituselt Maci uue tarkvara tutvustust ning uut Mac Pro lauaarvutit.
  Kogu arvutitööstus on hädas tahvelarvutirevolutsiooniga. Microsoft, Intel, Hewlett-Packard ja Dell vaevlevad arvutitarkvara ja riistvara kahaneva nõudlusega, kuna üha enam igapäevaseid asju aetakse käes olevatest seadmetest.
  “Tahvelarvutiturg kasvab suuremaks tavalisest arvutiturust,” ütles Asymovo.comi turuanalüütik Horace Dediu. Kliendid eelistavad iPadi veebis surfamiseks, e-posti saatmiseks ja videote vaatamiseks.
  Ka tööandjad vaatavad tahvelarvutiturgu, millega saab asendada tavaarvutite kasutust. Koolid, ravimifirmade müügimehed ja kindlustusseltsid on nende seas, kes kasutavad arvutite asemel iPade. Ka Nintendo ja teised videomängukompaniid on kogenud nõrgemat käivet, kuna inimesed mängivad tahvelarvutites.
  “Kui iPad tuli välja, nägid inimesed selles tarbeeset videote vaatamiseks ja raamatute lugemiseks, kuid nüüd kasutatakse neid juba sülearvuti asendusena nagu pärisarvutit, ja see trend jätkub,” ütles OakBrook Investmentsi kauplemisjuht Giri Cherukuri. Tema sõnul on, isegi kui Apple’i turuosa väheneb, ettevõte selge võitja, sest ta teenib iga müüdud iPadi pealt konkurentidest suuremat kasumit.
  Oodatakse telerit. Ajal, mil kunded ostavad üha enam tahvelarvuteid, kukkus arvutite müük kolmandas kvartalis 8,6%, 80,3 miljonile arvutile. Nii vähe ei ole arvuteid müüdud alates 2008. aastast.
  Kuid analüütikud ootavad jätkuvalt ka Apple’ilt telerit, mida küll seekord veel ei tule. Advanced Research Japani analüütik on kusagilt võtnud, et Apple tuleb tuleva aasta neljandas kvartalis välja ultrakõrge lahutusvõimega 65- ja 55tolliste teleritega. Ettevõte olevat otsustamas spetsifikatsioonide üle. Mudelitel on tõenäoliselt raamita disain, ütles analüüsimajast Masahiko Ishino, täpsustamata allikat, kus ta selle info sai.
  Apple’i kaasasutaja Steve Jobs ütles enne surma 2011. aastal temast raamatu kirjutajale, et tema unistus on ehitada teler, mis oleks lihtne kasutada ja mis traadita sünkroniseeruks kõigi teiste Apple’i seadmetega. 29. mail ütles Tim Cook, et teler on tugeva fookusega ala Apple’i jaoks. Ishino sõnul võiksid Apple’ile teleritele valmistatava kraami tarnijad olla LG Display, Samsung Electronics ja Corning. Tema sõnul hakkab telereid kokku panema tõenäoliselt Taiwani Foxconn Technology Group.
  Ka Nokialt uued tooted. Samsung ja LG Electronics on sel aastal toonud turule 65- ja 55tollised ultrakõrge lahutusvõimega telerid, et käia nõudlusega kaasas ja võidelda konkurentidega Hiinas ja Jaapanis. Sellised telerid kasutavad tavalist LCD-ekraani, mis pakub võrreldavat lahutusvõimet palju kallimate OLED-ekraanidega.
  Lisaks Apple’ile pidi eilne päev olema suurpäev ka Microsoftile ja Nokiale, kuna Abu Dhabis tutvustati kuut uut toodet. Nokia jõudis siis kah lõpuks tahvelarvutite turule oma Lumia 2520ga, mida hakatakse müüma selles kvartalis Suur­­­bri­tannias, Soomes ja USAs. Lisaks tuli Nokia välja kahe suurema ekraaniga nutitelefongia. Lisaks tulid välja tavamobiiltelefonid Asha 500, 502 ja 503, millel on nutitelefonilaadseid funktsioone, kuid mis maksavad alla 100 dollari.
  Nokia aktsia ei reageerinud eriti tutvustustele. Aktsia hind langes eile Helsingis 0,9%, 5,24 eurole. Aktsia aastane tootlus on 142,4%. Kuigi Microsoft ja Nokia jätsid palju lahtisi otsi, kui Nokia nutitelefonide üksus müüdi, oleks loogiline eeldada, et kuni ettevõte ei ole üle võetud, ei saa ka Microsoft konsolideerida telefonide müügiedu neljandas kvartalis oma tulemustesse.
  Apple’i aktsia tegi esmaspäeval tooteid oodates läbi 2,5% tõusu. Aktsia maksis 521,362 dollarit. Aastaga on aktsia odavnenud 15,8%.
   
  Võrdlus
  Samsungi ja Apple’i järel tuleb tükk tühja maad
  Tulu telefonide ja tahvelarvutite müügist, mln USD, II kvartalSamsung Electronics 30,8Apple 24,5Nokia 3,6Sony 2,9LG Electronics 2,8HTC 2,4Blackberry 2,2Motorola 1,0TCL 0,5Sharp 0,5
  Allikas: Bloomberg 
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Eva Truuverk: Eestist võiks saada rohepöörde Silicon Valley
Kui me tahame ühiskonda järgmisele tasemele tõsta, peame leidma uue mudeli, mis soodustaks arengut ning mille tulemusena looduskeskkond on hoitud ja taastatud, kirjutab arvamuskonkursi Edukas Eesti toetaja, Rohetiigri eestvedaja Eva Truuverk.
Kui me tahame ühiskonda järgmisele tasemele tõsta, peame leidma uue mudeli, mis soodustaks arengut ning mille tulemusena looduskeskkond on hoitud ja taastatud, kirjutab arvamuskonkursi Edukas Eesti toetaja, Rohetiigri eestvedaja Eva Truuverk.
Börs: Dow Jones tõusis kaheksa kuu kiireimas tempos
USA aktsiaturgudel oli neljapäeval korralik tõus ning investorid kasutasid omikronitüve murest tekkinud langust ostmiseks, vahendab Reuters.
USA aktsiaturgudel oli neljapäeval korralik tõus ning investorid kasutasid omikronitüve murest tekkinud langust ostmiseks, vahendab Reuters.
Raadiohommikus: börsi uustulnuk, Elisa uus juht ja abilinnapea
Nädala viimases Äripäeva hommikuprogrammis uurime Elisa Eesti plaanide ja juhivahetuse tagamaade kohta telekomi uuelt tegevjuhilt Andrus Hiiepuult.
Nädala viimases Äripäeva hommikuprogrammis uurime Elisa Eesti plaanide ja juhivahetuse tagamaade kohta telekomi uuelt tegevjuhilt Andrus Hiiepuult.
Aita valida Aasta Ettevõtja 2021
Äripäev valib taas aasta silmapaistvaimat ettevõtjat. Teie ees on nominendid, kes sel aastal tiitlile rebivad.
Äripäev valib taas aasta silmapaistvaimat ettevõtjat. Teie ees on nominendid, kes sel aastal tiitlile rebivad.