10. november 2013 kell 21:00

Sportlandi rajajad ostavad Nike äri tagasi

Sportlandi rajajad Anti Kalle ja Are Altraja ostavad tagasi kaubamärgi Nike maaletooja ASi Jalajälg.

Suurbritannia juhtiva spordikaupade müüja SportsDirect enamusosalusega Sportland International Group (SIG) müüb Anti Kalle ja Are Altraja valdusettevõttele H&F Sports 100% ASi Jalajälg aktsiatest, teatas ettevõte.

Aktsiate müügitehing saab teoks pärast konkurentsiameti käest vastava loa saamist.

Sportlandi rajaja Are Altraja ei soovinud kommenteerida, miks nad otsustasid äripartneriga ASi Jalajälg osta tagasi. Altraja ja Kalle müüsid tänavu kevadel enamuse Sportlandist Suur­britannia juhtivale spordikaupade müüjale SportsDirect.

Pressiteade jääb segaseks, mida Te oma äripartneriga ära ostsite ja mida SportsDirect teile müüs? Kahjuks ei saa midagi pressiteatele lisada, kuna SportsDirect on börsifirma.

Te just müüsite kevadel SportsDirectile kogu ettevõtte ära ja nüüd ostate mingi osa nendelt tagasi. Mida see tähendab? Täpselt nii ongi.

Nüüd otsustasite ASi Jalajälg tagasi osta? Nii nagu seal kirjas on, nii on. Ma arvan küll nii. Nii on seal must-valgelt kirjas. Ei saa midagi rohkem kommenteerida.

Miks selline tehing toimus? Miks ostate tagasi? No vot…elus toimuvad paljud asjad niimoodi, et ei saa… ja ei ole vaja rohkem selgitada. Ettevõtlus on ettevõtlus.

Oli teil selline tingimus varem kokku lepitud? Ei saa kommenteerida kahjuks.

Millal saate kommenteerida? Kas siis, kui konkurentsiamet on tehingu heaks kiitnud? Ei oska öelda, pigem mitte.

 

Mis on mis

AS Jalajälg

Turustab alates 1997. aastast Nike kaubamärgi tooteid.Teenis eelmisel aastal 16,9 miljoni eurose käibe juures 1,2 miljonit eurot ärikasumit. Näitajad paranesid aastaga vastavalt 4% ja 7%.Töötajaid mullu 35.

Hetkel kuum