Indrek Kald • 13. november 2013 kell 13:37

Ansip: pensioniea tõusu ei arutata enne 2019. aastat

Uute pensioniiga puudutavate otsuste langetamine ei toimu enne 2019. aastat, ütles peaminister Andrus Ansip riigikogu infotunnis parlamendi liikmete küsimustele vastates.

Tema sõnul on siis tõenäoliselt vaja kaaluda erinevaid mehhanisme – kas pensioniea suurendamist või individuaalseid pensioniskeeme või veel midagi muud.

"Selle aja jooksul, kuni 2019. aastani, on meil märksa rohkem tõsikindlaid prognoose selle kohta, missugune on tööhõive ja oodatav eluiga 2035. aastal," selgitas Ansip otsust pensioniea küsimusega mitte enne tegeleda.

"Jah, riigikontrolöri ülevaade heidab meile ette ka langetamata otsuseid pensioniea küsimuses, kuid mina väidan, et alles aastal 2009 me otsustasime tõsta pensioniiga 2026. aastaks 65-le eluaastale. Siis oli meil päevakorral ka võimalus tõsta pensioniiga 2035. aastaks teadlaste ettepanekul 67. eluaastani, kuid jälle kord teadlaste ettepanekul me otsustasime langetada järgmised pensioniiga puudutavad otsused 2019. aastal," ütles peaminister.

Ansip märkis vastuseks riigikogu liikme küsimusele, et otsus 2035. aasta kohta oleks olnud emotsionaalne, vaistust lähtuv ja mitte argumenteeritud, teatas riigikogu pressitalitus.

Hetkel kuum