13. november 2013 kell 21:00

Maripuu: konkurss oli raske

Tööinspektsiooni uus pea­direktor Maret Maripuu ütles, et soovib värskes ametis rikkumisi ennetada. Ta selgitas, et tööinspektsiooni juhi ülesanded on väga täpselt määratud, seega ta midagi revolutsioonilist plaanida ei saa.

Oma prioriteetsemaiks valdkonnaks peab Maripuu siiski probleemide ennetamist ning alles seejärel järelevalvet.

“Töö riigikogus on võimaldanud jälgida protsesse ja mõjutada neid makrotasandil, nüüd saan tegeleda praktiliste probleemidega,” lausus ta.

Maripuu ütles, et tema ametipalgaks saab 2800 eurot. “See on kogu minu motivatsioonipakett. Ma arvan, et kogu minu motivatsioonipakett on huvitav töö,” märkis ta.

Maripuu ütles, et konkurss inspektsiooni juhi ametikohale oli keeruline ja kestis kaks kuud.

Valiti kuue konkurendi seast. Tööinspektsiooni direktori kohale kandideeris kuus inimest. “Maret Maripuu võitis konkursi tõsises konkurentsis,” selgitas kompetentsikeskuse komisjoni juht Eve Limbach-Pirn.

Konkursil toimus tema sõnul kolm vooru. Kolm kandidaati pääses edasi teise ning viimases voorus võistles kaks kandidaati.

Konkursi tingimusi ning tähtaega tema sõnul ei muudetud ega pikendatud, nagu Äripäev tõlgendas riigikantselei dokumendiregistris olevatest konkursiteadetest.

“Konkurss algas, kui riigisekretär selle välja kuulutas. See oli 2. septembril,” selgitas ta. Konkursi tähtaeg oli 26. septembril.

Hetkel kuum