14. november 2013 kell 21:00

Puhkepäev. Nipernaadi on linna tulnud

Kirjandus laiendab haaret – Endla tänava Aasia kiirtoidukioski kõrvalt leidsin Kreutzwaldi hotelli ja Nipernaadi restorani. Uhke nimega tagasihoidliku hotelli söögikoht on aja jooksul katsetanud mitmeid stiile ja nimesid, nüüd on jõutud kirjandusklassikani.

Kulinaarsetele elamustele pole seni seal majas juhtunud sattuma, nii et Nipernaadiga tutvuma minnes olin suhteliselt skeptiline. Esimesel korral läkski halvasti. Laupäeva õhtul teisest linna­osast kohale sõitnud, selgus, et restoran oli reserveeritud – sellekohast polnud teadet ei kodu­leheküljel, ei väraval ega isegi mitte restorani­uksel. Aga tutvuda oli vaja ja läksin järgmisel päeval uuesti.

Tooraine päritolu info menüüs äratab usaldust.  Paar-kolm tuhmunud olekus hotellikülalist võtsid napsi, rohkem parajasti kedagi polnud. Ruum oli tagasihoidlik, korralik ja puhas, aga ilma erilise hubasuseta, ainukesteks mittefunktsionaalseteks detailideks mõned Eestimaa fotod ja kodumaa kõrred.

Menüü aga – pean esialgu silmas trükitud söögi-jooginimekirja – oli eeskujulik, linna parim, võiks peaaegu ütelda: meeldiva kujundusega ja piisavalt napp, et olla usaldusväärne. Lisaks perfektses keeles – nii veatut menüüd on kogu meie uue aja restoraniajaloos vaid mõned üksikud korrad ette tulnud.

Menüüd illustreeris Eesti kaart, millele olid joonistatud piirkonnad ja talud, kust restorani tooraine pärit: Pärnu lahest ja Peipsist kala, Lahe­maalt Vihula kandist seened, salatid, maitsetaimed ja lambaliha, Saida farmist piimatooted, Lõuna-Eestist Kopra Karjamõisast juurikad, kartul ja roheline kraam.

Üks pilt räägib teatavasti rohkem kui sada sõna ja tooraine, mille tootja julgeb lasta ennast kaardile kanda, äratab usaldust, niisamuti nagu restoran, kes oma tarnijaid avalikustada julgeb.

Oma reklaamis lubas Nipernaadi pakkuda kohalikku, hooajalist ja värskest toorainest toitu. Pean tunnistama, et seda lugedes väheke muigasin: neid “kodumaiseid” ja “hooajalisi” spargleid ja maasikaid on sellel sügisel kogu linn täis. Aga seekord oli lubadus puhas tõde ja Nipernaadil on tõepoolest sügis saabunud.

Nipernaadi krooniks on kodumaisest toorainest road.  Veiseliha juurde pakutakse seeni ja juurselleripüreed, suppi tehakse pastinaagist ja õunast, praelisanditeks on peedid, porgandid, kõrvitsad ja muu kodune kraam. Ainsaks mitte-sügiseseks ja mitte-eestilikuks roaks on roheline salat kinoaga, aga tuleb neid taimetoitlasigi ju kuidagi turgutada.

Mitte aga ainult tootjad-kasvatajad pole menüüs kirjas, vaid ka restorani kokad Toomas Lääts ja Jevgeni Cherdantsev. Usaldusväärsed nimed mõlemad, seepärast polnudki ma üllatunud ei gurmeelikus serveeringus, õuna-pastinaagisupi õrnade maitsenüansside, eheda värskelt küpsetatud taluleiva ega täiuslikus küpsusastmes veise­liha üle.

Kui veise kõrvale kunstipäraselt serveeritud juurselleripüree oleks sattunud soojendatud taldrikule ja soola-kukeseeni oleks rohkem leotatud (või nende asemel mahedamaid seeni kasutatud), oleks tulemust võinud pidada peaaegu täiuslikuks.

Eriti koos klaasi Rioja veiniga – veinivalik, sealhulgas ka klaasiveinivalik oli Nipernaadil täiesti heal tasemel, seda nii arvulises kui ka eriti sisulises mõttes. Veinide ja tavapärase kange alkoholi kõrval oli joogikaardil koht ka kohalikel eestimaistel napsidel.

Asukoht oli Nipernaadil ainult vilets ja ega erilist iluelamust sealt ei saanud, kuid söögi-joogi pärast tasub Nipernaadit külastada küll.

 

Maitseelamus

Nipernaadi

Aadress: Endla 23, TallinnTelefon: 666 4817Avatud: 12–22

Hinnang: 19toit 9 teenindus 6 interjöör 4 

põhiroogade hinnad: 14–20 eurot

Hetkel kuum