14. november 2013 kell 21:00

Puhkepäev. Vanahärra Raineri dilemmad

Armastusest, sõprusest, elutahtest, üksindusest ja vanadusest rääkiv lavastus “Raineri hommik” rõhutab, et lootust ei tohi kaotada, sest juhustel on alati midagi üllatavat ning meeldivat pakkuda, millest inimesed pole osanud undki näha.

Bengt Ahlforsi monolavastuse “Raineri hommik” kannab ette näitleja Indrek Taalmaa, kes on monolavastusi esitanud varemgi. Uudseks momendiks “Raineri hommiku” juures on Taalmaa jaoks tõik, et selles tuleb tal mängida endast tunduvalt vanemat meest, mis on tema sõnul suur väljakutse ning iseenesest ka üllatavalt meeldiv kogemus.

Vanaduse ja üksilduse naljakad tahud. Näidendi tegelaseks on 84aastane vanapoiss Rainer, kes elab oma üksildases ning rutiinses maailmas. Sellest hoolimata jäävad lavastuses kõlama noodid, et olulisim on elus armastus, helged hetked ning positiivsed emotsioonid. “Kõik on hästi ja üha paremaks läheb,” kordab Rainer lavastuses.

Taalmaa sõnul on tegemist võimsalt elulähedase materjaliga, mis annab vaatajale võimaluse ennast selle looga samastada. “Kindlasti pakub “Raineri hommik” publikule palju äratundmisrõõmu ja sooje tundeid,” arvas Taalmaa.

Hoolimata tõsisest teemapüstitusest saab nalja lavastuses palju. “Kogu etendust läbivad koomilised noodid ja elusituatsioonid, mis annavad võimaluse naerda nii, et mina pean laval pause pidama,” rääkis Taalmaa.

Tallinn uue teatri võrra rikkam. “Raineri hommikut” mängitakse Tallinna Kammerteatris. See on uus teatritegemise koht Kalamajas Vabriku tänaval, mille rajamine ning elluäratamine on olnud Taalmaa isiklik ettevõtmine. Kuna teatrisaal mahutab sada inimest, sobib see ideaalselt mono­tükkide ettekandmiseks, kuid teatrilt on oodata muudki.

“Kindlasti ei mängita Tallinna Kammerteatris ainult monolavastusi, kuigi hetkel mängin siin tõesti kõiki oma monoetendusi – lisaks “Raineri hommikule” Andrus Kivirähki “Sinised kilesussid jalas” ning “Hitlerit”. Plaanis on repertuaari laiendada ja tulemas on päris erineva kooseisuga lood. Hetkel on proovisaalis kuue tegelasega näitemäng, mis esietendub jaanuari keskel,” rääkis Taalmaa teatri edasistest plaanidest.

 

Tragikomöödia

“Raineri hommik”

Lavastuse kunstiline juht: Ervin ÕunapuuNäitleja: Indrek TaalmaaJärgmine etendus: 17.11 kl 19 Tallinna Kammerteatris, (Vabriku 12)Piletid: 12–15 eurotwww.kammerteater.ee

Hetkel kuum