18. november 2013 kell 21:00

Börsifirmad, võtke kõik eeskuju Arco Varalt!

Uus juht Tarmo Sild on teinud kinnisest, hämarast ja isegi saladuslikust Arco Varast vaat et kõige investorisõbralikuma ettevõtte Tallinna börsil. Sama põhjalikkust ootaks teisteltki firmadelt.

Nasdaq OMX on alates 2006. aastast tunnustanud parimate investorsuhetega ettevõtteid. Mäletan, kuidas 2012. aasta alguses saime Äripäeva börsitoimetuses imestada fakti üle, et Arco Vara valiti paremuselt teiseks investorsuhetega väike­ettevõtteks Balti riikides.

Kummaline teavitus. Arco kogus sellele järgnenud aasta jooksul veelgi kuulsust oma süda­öiste börsiteadete ja reede hilisõhtuste kvartaliaruannetega. Isegi kui me küsisime firma juhtkonnalt, millal võiks aruanne välja tulla, saime vihjetest aru ainult seda, et see võiks toimuda reedel mingil ebanormaalsel kellaajal. Ning ka siis,  kui aruanne tuli, siis praegusega võrreldes oli selle kasutegur üsna nadi.

Möödunud reede õhtul seevastu tuli Arco aruanne kenasti tund pärast börsi sulgemist ja selles sisalduvast infost on varasemast rohkem abi nii investoritele kui ka analüütikutele.

Võtame näiteks juhatuse esimehe kommentaari. Varem oli see peamiselt aruandes sisalduvate numbrite ülekirjutamine ilma mingi tulevikuperspektiivita.

Tarmo Silla kommentaar on aga selgitav ja ettevaatav. See on kommentaar selle sõna õiges tähenduses.

Ma tahaksin kuulda kõigilt Tallinna börsifirmade juhtidelt, mis on praegune fookus, mida oodata firma eri harudelt, kuidas nähakse võimalikke riske, mis on eesmärgid ja kuidas plaanitakse nendeni jõuda. See peaks olema börsi- ehk avaliku firma puhul elementaarne. Investorit just see huvitabki, kuhu ettevõte on liikumas, mitte see, kus ta on olnud. See aspekt puudub pea täielikult enamiku Tallinna börsifirmade puhul.

Rivi lõpust ette. Olen varemgi börsifirmasid üles kutsunud suuremale avatusele ja investorisõbralikkusele, nimetades häid firmasid ja näidates näpuga saamatutele. On hea meel, et Arco on liikunud rivi lõpust selle etteotsa. Tarmo Sild oma meeskonnaga on näidanud, et Eestis saab avalikku ettevõtet avalikult juhtida. Loodan, et Nasdaq OMX hindab neid pingutusi vääriliselt jaanuaris peetaval Baltic Market Awardsil.

Hetkel kuum