Kadri Põlendik • 20. november 2013 kell 15:15

Selgus kaitsetööstuse aasta ettevõte

Eesti Kaitsetööstuse Liidu valis esmakordselt aasta kaitsetööstusettevõtte, kelleks osutus mullu jõudsalt eksporti kasvatanud tootja.

Tiitli vääriliseks peeti Baltic Workboats ASi, kes sai tunnustuse kätte täna toimunud kaitse- ja julgeolekutööstuse aastafoorumil. 2012. aastal ligi poole müügitulust Rootsist teeninud Baltic Workboats ASi tunnustati tiitliga just tänu heale ekspordile.

“Baltic Workboats on ettevõte, mis toodab valdavalt tsiviilotstarbelisi merealuseid, ent auhinna tõid Rootsi rannavalvele ehitatud ja eksporditud 5 innovatiivset laeva, mis on spetsiifiliselt arendatud just kriisijärgsete olude tüüpilisi kaitse-eelarveid arvestavalt eriti ökonoomseks ja efektiivseks,” ütles kindralmajor Terras, kes oli ka valikukomisjoni esimees.

Nominente tiitlile said esitada kaitsetööstuse liidu ettevõtted ning liidu juhatuse esimehe Taavi Veskimägi sõnul oli kandidaate palju.

„See otsus sündis selle alusel, mida keegi reaalselt 2013. aastal teinud on. Nii nagu ka tänasel konverentsil korduvalt läbi kõlas, fookuses on eksport, eksport ja veelkord eksport,“ rääkis ta.  „Me tahaksime jõuda sinnamaale, et oleks Eesti oma toode, mis oleks midagi sellist, mis on unikaalne ja mida me suudaks välja müüa.“

Veskimägi leidis, et Baltic Workboats on just selline ettevõte, olles koos Rootsi rannavalvega välja arendanud toote, mis on unikaalne, kus on väga palju tootearendust ja innovaatilisust ning mida on suudetud müüa.

„Ma arvan, et Baltic Workboats on suurepärane näide seda tüüpi ettevõttest nagu me Eesti kaitsetööstuse otstarbel teenuste-toodete puhul täpselt näha tahaksime. Ta on suunatud välja, seal on väga palju tootearenduse poolt, samas on tal hea side ka Eesti enda kaitseväega. Eesti mere enda jaoks on seal potentsiaalselt olemas reaalne väärtus, kui ühel hetkel on vaja meie enda mereväe jaoks uus laevakontseptsioon välja arendada,“ kõneles Veskimägi.

Aasta Kaitsetööstusettevõtte konkursile esitatud ettevõtete seast valisid parima kaitseväe juhataja, kaitseministeeriumi asekantsler, majandus- ja kommunikatsiooni ministeeriumi kantsler, EASi juhatuse esimees ning kolm Eesti Kaitsetööstuse Liidu juhatuse liiget.

Eesti kaitse- ja julgeolekutööstuse aastafoorumi korraldas Eesti Kaitsetööstuse Liidu nimel Eesti Kaitsetööstuse klaster, koostöös Kaitseministeeriumiga.

Hetkel kuum