21. november 2013 kell 21:00

Puhkepäev. Puu kiivalt peidetud saladus

“Virsikupuu saladus” on raamat üle mitme põlvkonna ulatuvast sõprusest ja andestamisest.

Autor Sarah Addison Allen on sündinud, üles kasvanud ja elab Põhja-Carolinas Ashville’is. Seal on ta kirjutanud ka kõik oma neli romaani, millest kaks, “Imeline aed “ ja “Virsikupuu saladus”, on eesti keeled tõlkinud Eva Velsker.

Raamatu tegevus toimub erakordselt kaunis piirkonnas, Walls of Wateri linnakeses, mida ümbritsevad kosed. Linnas valmistutakse uhke häärberi Blue Ridge Madam taasavamiseks ja kohaliku naisteklubi 75. aastapäeva  galaõhtuks.

Paxton Osgood, kelle perekond on häärberi taastamise enda peale võtnud, tahab avaldada galal austust kahele veel elus olevale klubi asutajaliikmele. Üks on Paxtoni vanaema Agatha ja teine Willa Jacksoni vanaema Georgie.

Pidulik sündmus läheneb, jäänud on veel vaid häärberi kõrval kasvava viljumatu virsikupuu asendamine tammega.

Hoone ärkab ellu. Kui tööde käigus tuleb üles kaevatud puu juurte alt päevavalgele luukere, hakkab villa elama oma elu – sellest saab midagi enamat kui lihtsalt hoone.

“Virsikupuu saladus” on raamat kahest suguvõsast ja üle põlvkondade ulatuvast sõprusest ja andestamisest. Raamat eeldab, et sõprus võib olla “elav ja hingav asi” – midagi, mis ärkab ellu selsamal hetkel, kui tekib, ega kao lihtsalt seepärast, et seda enam ei tunnistata. Läbivaks teemaks on ka juurte teema ja tegelaste heitlused oma koha otsinguil kodulinnas. Raamatut võib soovitada neile, kes loevad tõsisemaid naistekaid, kes armastavad saladustega lugusid ja kellele meeldivad suguvõsa­romaanid.

 

Hinnang

Sarah Addison Allen “Virsikupuu saladus”

Hinnang: 7

Eesti Raamat, 2013Saadaval Apollos ja Rahva Raamatus, samuti raamatukogudes

Hetkel kuum