24. november 2013 kell 21:00

Netiaktsiad on järgmisel aastal pidurdamatud

Interneti tähtsus meie kõigi elus kasvab uskumatu hooga. Spetsialistide hinnangul jätkavad suurimad netifirmad oma edulugu ka tuleval aastal.

Veebi­harud kasvavad USAs kiiresti ja trendi lõppu ei paista isegi pärast 2014. aastat. Suurimates firmades on piisavalt helgeid päid ja ettevõtete pungil rahakotid lubavad, et uuendused ei lõpe.

Suurpanga UBS internetiteenuste analüüsi osakond selgitas välja interneti- ja meelelahutusfirmad, kel on tõenäoliselt järgmisel aastal suurim mõjujõud. See tähendab loomulikult ka märkimisväärset tõuget aktsiale.

Peamine tendents tuleval aastal on see, et tugevad saavad veel tugevamaks.

 

Mis on mis

Amazon.com

Amazon.com on vaatamata suhteliselt pikale elueale endiselt kasvulugu ja hulga investorite lemmik. Firmalt oodatakse tugevaid tulemusi sel pühadeperioodil ja mõjuvõimu kasvu tuleval ja ületuleval aastal. UBS on andnud hinnasihiks 400 dollarit, mis kattub ka Thomson Reutersi küsitletud analüütikute ootustega.

Facebook

Facebookile on praegune aasta olnud väga hea ja edulugu peaks jätkuma. Firma on kasvatanud mobiilseadmete osatähtsust, kust tuleb ka suurem osa kasvust. Küsimus, kuidas sealt kogu võimalik raha kätte saada, on investorite ja analüütikute silmis kriitilise tähtsusega. Aktsia keskmine hinnasiht on 60 dollarit, lubades kenakest tootlust.

Expedia

Expedia on üks maailma suurimaid reisiagentuure, kelle omanduses on lai valik erinevaid brände. Analüütikud näevad, et Expedia kasvab järgmisel aastal tublisti. Aktsia hinnasiht on määratud 63,40 dollarile.

Electronic Arts

Electronic Arts on mõjuvõimas tegija mängunduses. UBSi andmeil on iga kolmas müüdud videomäng EA oma. Lisaks võidab firma kindlasti uue Sony Play­Stationi ja Microsoft Xbox One’i turuletulekust. Aktsia keskmine hinnasiht on 29 dollarit.

Google

Google on muutunud internetiaktsia sünonüümiks. Tegu on ka UBSi ühe lemmikaktsiaga, millele on antud tugev ostusoovitus. Google tegutseb väga paljudel aladel, mis kindlustab nende kasvu. Keskmine hinnasiht on 1100 dollaril.

LinkedIn

LinkedIn on spetsialistide Facebook. Lisandunud on uued rakendused ja kliendid, mis hoiab firmat vaatamata kallitele valuatsioonidele edukana ja meelitab ligi reklaamiraha. Kallid valuatsioonid pole analüütikuid seganud. LinkedIni aktsiale on nad andnud keskmiseks hinna­sihiks 270 dollarit, mis viitab 20% tõusupotentsiaalile.

Priceline.com

Priceline.com on jätkuvalt domineeriv jõud online-reisikorraldamises. UBSi analüütikud soovitavad Priceline’i osta ja aktsia keskmine hinnasiht on 1205 dollarit. Tegu on Goldman Sachsi analüütikute ühe lemmik­aktsiaga. Goldmani inimesed andsid aktsiale lausa 1500dollarilise hinnasihi, prognoosides 25% hinnatõusu.

Hetkel kuum