Indrek Kald • 26. november 2013 kell 10:57

46 Tallinna taksojuhti said kupeldamissüüdistuse

Põhja ringkonnaprokuratuur esitas 51 inimesele süüdistuse kupeldamiseks loodud kuritegelikku ühendusse kuulumises, kellest enamik on Tallinna taksojuhid.

Süüdistuse kohaselt olid need inimesed seotud Tallinnas Pirita linnaosas asunud ja konspireeritult tegutsenud bordelli tööga. Bordellis teenindati välismaalastest kliente, keda toimetasid kohale bordelli juhtkonna poolt välja valitud taksojuhid.

Kriminaalasja eeluurimisel kogutud andmeil tegelesid viis süüdistatavat bordelli juhtimise ja töö korraldamisega või said tulu selle omanikena.

Ülejäänud 46 süüdistavat on taksojuhid, kes said süüdistuse kohaselt iga bordelli toodud kliendi pealt 50-70 eurot vahendustasu. Süüdistus esitati neile taksojuhtidele, kes uurimisandmeil viisid kliente bordelli süstemaatiliselt pikema aja jooksul. Taksojuhid töötasid erinevates taksofirmades ja füüsilisest isikust ettevõtjana või osutasid taksoteenust ilma tegevusloata.

Politsei pidas bordelli juhtimises ja selle töö korraldamises süüdistatavad 59aastase Grigori, 54aastase Alexey, 44aastase Inna ja 31aastase Sergei kahtlustatavatena kinni tänavu 4. juunil. Kohus võttis nad prokuröri taotlusel eeluurimise ajaks vahi alla. Ülejäänud kahtlustatavatele kohaldati kergemaliigiline tõkend. Isikute perekonnanimesid pole avalikustatud.

Samuti on kohus arestinud võimaliku konfiskeerimise tagamiseks süüdistatavate Alexey, Grigori, Sergei ja ühe kolmanda isiku vara: kaks kinnistut hinnangulise maksumusega ligi 220 000 eurot, sularaha erinevates valuutades koguväärtusega umbes 50 000 eurot, sõiduautod Porsche Cayenne ja Mazda 6, ligi 20 000 eurot maksnud käekella Corum ja muud.

Kriminaalasja kohtueelse uurimise viis läbi Põhja prefektuuri organiseeritud ja raskete kuritegude talitus ja menetlust juhtis Põhja ringkonnaprokuratuur.

Hetkel kuum