2. detsember 2013 kell 21:00

Aruandekohustuslaste aasta tulekul

Eesti praegune valitsus on väsinud. Seda on näha nii valitsusliikmete sõnadest kui ka tegudest, seda võib lugeda nende nägudelt. Samas on selgemast selgem, et niisama võimust lahti öelda ei soovita. Ehkki järgmiste riigikogu valimisteni on jäänud veel enam kui aasta. Või siis just nimelt sellepärast, et jäänud on ainult 1,25 aastat.

Teisalt on omakorda valitsuse suhtes ühiskonnas palju rahulolematust. Kultuurilehe Sirp ümber tekkinud segadus lasi paisu tagant valla kogu sinna kogunenud rahulolematuse kultuuriminister Rein Langi vastu, ehkki mõistagi oleks ainuüksi Sirbi-jamastki piisanud põhjuseid ministri tagasiastumiseks. Riigikogus peetud (umb)usaldushääletuse tulemused oleksid lubanud Langil küll selles ametis jätkata, aga mis elu see oleks olnud…

Kes on järgmised? Ettevõtluses kasutatavate sõiduautode käibemaksuga kavandatavad muudatused on suunanud usaldamatusteraviku rahandusminister Jürgen Ligi suunas. Pole sugugi välistatud, et mõne aja pärast võime osa saada juba minister Ligi lahkumiskõnest ehk avameelsest aruandest rahvale ja riigikogule. Ning asume ootama, kellest saab aastakeseks järgmine rahandus­minister. Ja siis omakorda seda, kes järgmisena usaldamatuks muutub.

Valitsuses on 13 ministrit (koos peaminister Andrus Ansipiga), nii et keskeltläbi kord kuus kellegi tagasiastumisjuttu kuulata täidaks ju päris kenasti ajavahemiku 2015. aasta 1. märtsini ehk järgmiste korraliste riigikogu valimisteni.

Hetkel kuum