11. detsember 2013 kell 21:00

Mõnikord tuleb käed veidi veriseks teha

Ärge püüdke kukkuvat nuga õhust ehk enne põrandale kukkumist, on üks vanemaid Wall Streeti tarkuseteri. ­Kuid kui soovid teenida palju raha, tuleb teinekord käed veidi veriseks teha, kirjutas Bloomberg. Sedasi ütlevad trendivastased investorid, nagu näiteks Brian Singer. “Risk on kõrge, kuid ka tootlus võib olla kõrge, kui soovite seda teha,” ütles Singer, kes on William Blair Macro Allocationi fondi juht.

Alahinnatud varade ostuks võib aeg paista keeruline. Aktsiaturg on rallinud, paljud võlakirjad pole odavad ja intressimäärade tõus võib panna võlakirjade hinnad surve alla. Kuid rahajuhid, kes ostavad kõike seda, mida teised müüvad, näevad külluses võimalusi.

Singer pani hiljuti 19% oma 355 miljoni dollarilisest fondist India ruupiasse, mis on kahe aastaga kukkunud 30%. Teised panustavad arenevate turgude, kaevandusettevõtete aktsiate ja munitsipaalvõlakirjafondide kukkumisele. Kartlikel investoritel, kes arvavad, et USA aktsiaturg on ülehinnatud, võivad aidata trendivastased fondid mingil moel riske maandada. Kuigi Singeri fondil ei ole peaaegu mingit USA aktsiate panust.

Singeri fond tootnud 12 kuuga 13%. S&P 500 indeks on samal ajal tootnud 30,4%.

Teised trendivastased on oma leiva teeninud kummalistest sektoritest. Hodges Pure Contrartian Fund tootis mullu 42,3%. Sel aastal ütles fondi kaasjuht Don Hodges, et ta enam kui duubeldas oma raha lennufirmade aktsiatega, kui nende hinnad olid kukkunud.

Nüüd panustab ta söe-, rauamaagi- ja vasekaevanduste aktsiatele. Hodges ütles, et sektori paranemine algab, kui Hiina suudab alla neelata oma toorainete laovarud ja alustab taas ostmist.

Hodgesi fondi toorainepanus illustreerib hästi üht trendivastase investeerimise riski. Soosingust välja langenud sektorid kipuvad sageli olema tsüklilised, need on avatud buumidele ja krahhidele, mis võib sellised trendivastased strateegiad muuta üsna volatiilseks. Et volatiilsusega hakkama saada, peavad trendivastased riske hajutama.

Hetkel kuum