16. detsember 2013 kell 21:00

Portugali lennuliin viib otse Lissaboni

Lissaboni lennuliini lisandumist Tallinnast väljuvate sihtkohtate hulka peavad positiivseks nii konkureeriva Estonian Airi juht kui ka Tallinna lennujaam.

“Meile, Estonian Airile, ei ole see mingi konkurents,” ütles Estonian Airi juht Jan Palmer. “Palju liiklust tekitab veel rohkem liiklust,” tõdes ta ja lisas: “Ma arvan, et see on meile positiivne, nii nagu see on positiivne Eestile ja Tallinna linnale.”

Palmeri sõnul ei ole Estonian Airi lennukid nii pikkade lendude jaoks loodud, nagu on otselend Portugali. Estonian Airi lennumasinad võimaldavad piirkondlikke lende Skandinaaviasse, Norrasse, Rootsi ja Taani, aga ka Brüsselisse ja Amsterdami, mis on ka kaugeimad kohad, kuhu saab lennata.

Estonian Air mõtleb Saksamaale.  Palmer nentis, et nii kaua kui on Euroopa Liidu parlamendis riigiabi saamise küsimus ning kuni liit ei ole aktsepteerinud riigiabi Estonian Airile, ei ole meil võimalik ka uus lennuliine käiku anda.

Kui vaadata kaks-kolm aastat ette, siis oleks Estonian Air võimeline lendama ka Münchenisse, Berliini ja Hamburgi. “Tulevikus loodame juurde saada peamiselt Saksa turu. Ka seetõttu, et Eesti ja Saksamaa vahel on palju ärilisi suhteid ja meile on see tähtis,” märkis Palmer.

Valikus TAPi 80 lennusihti. Tallinna Lennujaama juhatuse liikme Erik Sakkovi sõnul toob  Portugali lennufirma Eestisse enamat kui ühenduse Lissaboniga. “Otseliin ei ole ainult inimeste liikumine lõbu pärast, see on ka ideede, raha ja kauba liikumine,” rõhutas Sakkov.

Tema sõnul on oluline, et kaks üksteisest kõige kaugemal asuvat riiki Euroopa Liidus saavad nüüd teineteisele lähemale. Mis veel tähtsam, Eestile oluliselt lähemal on nüüd terve Lõuna-Ameerika. “Kogu TAP Portugali võrk on nüüd Eestile lähemal ja seal on ligi 80 sihtkohta. TAP on muu hulgas väga tugev Lõuna-Ameerikas ja Aafrikas,” selgitas Sakkov.

Sakkovi sõnul peab lennujaam läbirääkimisi pea 20 lennufirmaga. Läbirääkimised pole tema sõnul sellised klassikalised, pigem tuleb Tallinna lennujaamal kõvasti rabeleda ning oma arvutusi tõestada, et tulevikus ka kokkuleppele jõutaks.

Estravel ASi turundus- ja kommunikatsioonidirektori Janika Ritsoni hinnangul on ­TAPi lisandumine väga rõõmustav uudis.

“Praegu broneerimissüsteemid veel TAPi lendude hindu Tallinna–Lissaboni liinil ei näita, kuid mugavamaks ja aega säästvamaks muutub reisimine kindlasti,” kommenteeris Ritson.

Luksuslik teenindus. TAP Portugal pakub Ritsoni sõnul väga head pardateenindust, söögid ja joogid on pileti hinnas ka lühikestel Euroopa-sisestel lendudel.

Ning kui sihtkoht asub väljaspool Euroopat ja sinna pole samal päeval ühendust, eelkõige puudutab see USA lende, aga ka mõnd Brasiilia linna, saab üheks ööks majutuse Lissaboni 4  või 5 tärni hotellis lennufirma kulul.

 

 

Mis on mis

Uus lennuvõimalus

TAP Portugal alustab tuleval suvel Lissabonist Tallinna lendamist.Lissaboni lend on pikim regulaarlend Tallinnast: 3314 kilomeetrit läbitakse ligi viie tunniga.Star Alliance’i kuuluv Portugali rahvuslik lennukompanii TAP Portugal lendab praegu 71 lennukiga 76 sihtkohta 34 riigis.

Allikas: Tallinna lennujaam

Hetkel kuum