Indrek Kald • 19. detsember 2013 kell 15:19

Reklaamiärimehe idufirma arendab uudset vutimängu

Reklaamiärimees Rain Teimanni juhitav idufirma OÜ Superfut tõlgib pallimängud mõttemängudeks, nähes neile turgu kogu maailmas.

Aasta alguses loodud OÜ Superfut tõi esimese lauamänguna turule jalgpalli kui kõige suurema kandepinnaga mängu maailmas üldse. Järge ootavad korvpall, võrkpall, jäähoki, teatas ettevõte.

Superfuti juhi Rain Teimanni sõnul on tegu sõprade ringi poolt juba nende nooruses nõukogude ajal loodud ja mängitud mänguga, millest nüüd on välja töötatud tänapäevaselt kujundatud ja pakendatud mõttemäng. "Eestis me pigem testime ja arendame. Pikemaajalisem eesmärk on jõuda kõikide jalgpalli ja mõttemängude sõpradeni kogu maailmas," märkis ta.

Teimanni sõnul on hetkel kauplustes müüdav lauamäng toodetud Eestis, kuid edendamisel on korraga kolm tootesuunda. Kui veebikeskkond peaks valmima järgmise aasta aprillis, siis tavaline lauamäng on juba mõned nädalad mängu- ja raamatupoodides saadaval. Arendamisel on ka avalikku ruumi nagu kohvikud, pubid, kontorid jne sobiv mängulahendus.

Superfuti massidesse jõudmist toetab Teimanni sõnul fakt, et Eesti mõttemängude viievõistlusel on ühe alana male, kabe ja teiste tuntud mängude kõrval olnud esindatud juba ka Superfut.

"Noortele on huvitavad videomängud, sest mõttemängudes on olnud vähe haaravust, loodame Superfutiga seda kuvandit muuta. Plaan on arendada Superfuti mõttespordina ja mitte niivõrd tootena. Tuleval aastal alustame võistlussarjadega ning treenerite koolitusega," selgitas Teimann Superfuti taga oleva sõpruskonna plaane.

Superfut mõeldi välja 1982. aastal Hispaania jalgpalli MMi ajal. Mäng sai eriti populaarseks Tallinnas Pelgulinnas, kus seda mängiti suuremas seltskonnas. Seitsme aasta jooksul loodi lõputu hulk turniire, liigasid, loodi mängimiseks vajalike klubisid jne. Mängu autor, tollal 12aastane Jaanus Mae, on ka täna Superfuti arendavas meeskonnas.

"Minu jaoks on huvitav, et idee ei ole vananenud. Superfut oli kaasahaarav siis ja töötab väga hästi ka praegu," kommenteeris Mae vana mõtte uues kuues arendamist. "Meil on hetkel toimunud juba üle 20 turniiri, sealhulgas Prahas, Riias, Vilniuses ning reitingutabelis on 130 mängijat paari kuuga ning online-lahendus ei ole isegi veel valmis," lisas ta.

Hetkel kuum