Dr. Doom ennustab head aastat

Raido Neemre 02. jaanuar 2014, 19:59

Majandusteadlane Nouriel Roubini, kes on tuntud oma finantsturuge puudutavate ennustuste osas, on 2014. aasta majanduse väljavaadete osas muutunud positiivseks. Ta ennustab, et majandus kasvab tagasihoidlikult nii arenenud- kui arenguriikides.

“Arenenud riikide, mis lõikavad kasu madalamast eelarvepuudujäägist ja rahanduspoliitika kohendamisest, aastaseks kasvuks saab olema ligikaudu 1,9%”, ennustas Roubini.

“Enamus arenenud riike ei suuda siiski 2014. aastal saavutada oma tõelist kasvupotentsiaali,” märkis ta.

Samuti ennustab ta, et arenguriikidel läheb sellel aastal hästi. Kaupade hinna langus 2013. aastal ning hirm USA võlakirjaostu programmi kärpimise üle on need majandused pannud raskesse olukorda, kuid Roubini eeldab, et käesoleval aastal kasvavad need majandused kiiremini – ligikaudu 5%.

Roubini sõnul kasvatab arenenud riikide majanduse paranemine arenevate turugude impordimahte. Kuna paljud arenevad turud urbaniseeruvad ja industrialiseeruvad, siis kasvab ka nende riikide keskklass, kes tarbib enam tooteid teenuseid. Ta ennustab edu sellistele riikidele nagu Lõuna-Korea, Filipiinid, Malaisia, Poola, Tšiili, Kolumbia, Peruu, Mehhiko, Keenia ning Rwanda.

IMFi ennustab aga arenevate turgude majanduskasvuks sellel aastal 5,1% ning arenenud turgude kasvuks 2%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. January 2014, 19:59
Otsi:

Ava täpsem otsing