Ligi: et maksuasjad rahvale ei meeldi, on loodusseadus

03. jaanuar 2014, 10:22

Eilsel valitsuse pressikonverentsil kommenteeris rahandusminister Jürgen Ligi ametiautode maksustamise ja nn tuhande euro seaduse edasist saatust.

Ligi sõnul on valitsusel plaan istuda nende teemade arutamiseks kokku tuleval neljapäeval.

"Sisulisi põhjusi sellest loobuda ju on ebapiisavalt," kommenteeris Ligi. "See, et maksuasjad paljudele ei meeldi, on, ütleme, loodusseadus. Aga teatud hüve jaoks peavad ühiskonna liikmed investeerima natukene, saades väga palju rohkem tagasi ebaausatelt. See puudutab siis seda käibemaksu deklaratsioone, mida riigikogu ju heaks kiitis. Deklaratsiooni lisa."

Ligi kinnitusel on praegu koos umbes sadakond lehekülge selgitusi ja analüüse, miks need muudatused on vajalikud.

"Autode puhul on jällegi vastuseis ju puhtemotsionaalne olnud, loomulikult ei tahaks keegi maksta, aga me ei taha ju automaksu. Ma jällegi loen lehest, et keegi nagu paneks automaksu. Küsimus on selles, et erasõidud ei tohiks olla käsitletud ametisõitudena. See on ainus kaup, kus on eratarbimine lubatud kanda ametlikult praeguse seaduse järgi firma kuludesse. See lihtsalt on üks seaduse viga, mis kunagi sinna sattus, kui tõlgendati valesti käibemaksudirektiivi. See paragrahv tuleb taastada ja mina küll ei tea sisulisi vastuseise sellele peale selle, et ta ei meeldi."

See ei ole automaks, rõhutas Ligi. "Alternatiiv on tõesti teha nii, nagu üle Euroopa tehakse, kus üldse ei saa käibemaksu tagasi ja kus kehtivad veel erinevad lisamaksud, kui sõiduauto firma nimele vormistatakse. Keegi ei arva, et firmad kasutavad põhiliselt sõitudeks sõiduautot tänapäeval, see on Euroopas ka uuritud asi. Me teeme sellise suhteliselt leebe, kiriku keset küla, 50:50 protsenti käibemaksust, oma pakkumine," selgitas rahandusminister.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
03. January 2014, 10:22

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing