Puhkepäev. Ivan Orav külastab president Ilvest

03. jaanuar 2014, 00:00

Komöödia “Meri ja Orav” järjena on lavaküpseks saanud Andrus Kiviräha uuslavastus “Ilves ja Orav”, mida saab vaadata vaid korra Rahvusooper Estonia teatrisaalis.

Kiviräha sõnul on “Ilves ja Orav” komöödia, mille formaat on sarnane lavastusega “Meri ja Orav”. “See on uuem versioon Orava seiklustest. Aeg on edasi läinud ja Meri (president Lennart Meri – toim) asemele on tulnud sedapuhku Ilves. Orav ise on aga teatavasti ära surnud ja selles näitemängus külastab Ilvest kodukäijana, saabudes põrgust, teiseltpoolt selle maailma piire,” rääkis kirjanik. Orava rollis astub, nagu ka lavastuses “Meri ja Orav”, üles Andrus Vaarik. President Toomas Hendrik Ilvest kehastab Kaspar Velberg.

Etendus laste abistamiseks. “Ilves ja Orav” jõuab lavale Carolin Illenzeeri Fondi eestvedamisel, mis kogub raha hukkunud või raskelt viga saanud kaitseväelaste lastele.

“Seda fondi luues ja juhtima hakates oli kõikide osaliste selge nägemus, et me ei hakka kirjutama kirju stiilis: tulge meid toetama, olge sponsorid. Tahame annetajale ja meie tegevuse toetajale midagi ka vastu anda, et tekiks rõõmu nii andjale kui saajale,” rääkis fondi põhimõtetest selle eestvedaja Angela Kalluste.

Kalluste sõnul küpses plaan teha midagi rõõmsat ja meeleolukat juba ammu. Kuna fondi patrooniks on president Ilves, jäigi valik peatuma Andrus Kiviräha näidendil Ilvesest ja vanast sepast Oravast, mis otsustati fondi toetuseks lavale tuua. Muheda huumoriga tüki lavastamise kiitsid heaks nii Presidendi Kantselei kui ka härra president ise. Toetajate abiga sai hangitud lavakujundus ning kõik muu lavastuse sünniks vajalik.

Laval ainult üks kord. “Selle projektiga toetavad kõik: kirjanikuhärra, näitlejad, meie toetajad ja teatrikülastajad kokku 46 lapse kolmepäevase töö-, õppe- ja puhkelaagri toimumist 2014. aasta suvel,” rääkis Kalluste.

Esialgsete plaanide kohaselt saab see etendus nii suurelt, keeruka lavakujunduse ja valguslahendusega toimuma vaid ühel korral. Kalluste kinnitusel ei lähe “Ilves ja Orav” kindlasti suurte teatrite mängukavva aasta ringi käima. Samas nentis näitejuht ja näitleja Andrus Vaarik, et kui üks asi kord on valmis tehtud, siis tõenäoliselt saab seda siiski kunagi kusagil veel näha. “Ma arvan, et mõnes pisemas kohas ja pisema lava peal tehakse seda lugu veel. Etendus kannab endaga kaasas mõtet teha head läbi hea huumori. Ja seda viia erinevatesse maanurkadesse oleks suur rõõm. Seda enam, et meie pered on samuti üle kogu Eesti laiali ja nii oleks võimalus ka neil sellest osa saada,” lisas Kalluste.

 

Komöödia

 • ‘’Ilves ja Orav’’

Autor: Andrus Kivirähk
Osades: Andrus Vaarik ja Kaspar Velberg
Kestus: 1 h 30 min
Piletid: 17–20 eurot

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

  Vaata kogu kava
  Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
  02. January 2014, 15:33
  Otsi:

  Ava täpsem otsing