15 miljardäri, kes kunagi olid puruvaesed

Rainer Saad 06. jaanuar 2014, 12:20

Vaatamata tagasihoidlikule algusele on need 15 miljardäri suutnud tänu tahtejõule, töökusele ja pisut õnnele tõusta tippu ning näinud au, rikkust ja kuulsust.

Varanduse väärtus on 2013 septembri seisuga.

Kenny Troutt, Excel Communicationsi asutaja, 1,7 mld dollarit
Ülikooli õppemaksu tasumiseks pidi Troutt müüma elukindlustust

Howard Schultz, Starbucksi juht, 2 mld dollarit
Kasvas vaeses linnaosas, kuid sai jalgpallistipendiumi Põhja-Michigani ülikooli. Pärast lõpetamist töötas mõnda aega Xeroxis.

Ken Langone, Home Depot kaasasutaja, 2,1 mld dollarit
Langone’i isa oli torumees, ema töötas kohvikus. Et Langone ülikooli saaks minna, pidid vanemad kodule hüpoteegi võtma.

Oprah Winfrey, telesaatejuht, 2,9 mld dollarit
Whinfrey kasvas Mississippis vaeses peres, kuid see ei takistanud tal saada stipendiumi Tennessee ülikooli. 19aastaselt sai temast esimene afroameerika telekorrespondent.

Shahid Khan, ärimees, 3,8 mld dollarit
Kui Khan tuli Pakistanist Ameerikasse, töötas ta ülikooli kõrvalt nõudepesijana, teenides 1,20 dollarit tunnis.

Kirk Kerkorian, Las Vegase hotelliärimees, 3,9 mld dollarit
Kerkorian kukkus 8. klassis koolist välja, et hakata poksijaks. Teise maailmasõja ajal oli ta Briti õhuväe lendur. Hiljem hakkas Las Vegasesse ehitama puhkekeskuseid ja hotelle.

John Paul DeJoria, äriimpeeriumi omanik, 4 mld dollarit
Enne 10aastaseks saamist müüs DeJoria perekonna aitamiseks jõulukaarte ja ajalehti. Enne sõjaväega ühinemist elas kasuperes ning kuulus jõuku. Hiljem lõi DeJoria Paul Mitchelli juustehooldustoote ning tuntud tekiila Patron Tequila.

Do Won Chang, Forever 21 asutaja, 5 mld dollarit
Chang kolis 1981. aastal Koreast Ameerikasse ning tegi mitmeid lihtsaid töid, olles nii majahoidja kui ka bensiinijaama töötaja. Tema loodud Forever 21 on nüüdseks rahvusvaheline riietepood, mille aastakäive on umbes 3 miljardit dollarit.

Ralph Lauren, USA moedisainer, 7,7 mld dollarit
Lauren kukkus kolledžist välja ning liitus sõjaväega. Hiljem töötas rõivapoes müüjana, kus tal tuli mõte luua disainilipse. 1967. aastal müüs ta 500 000 dollari väärtuses enda loodud lipse. Aasta hiljem asutas ta kaubamärgi Polo.

Francois Pinault, luksustoodete magnaat, 15 mld dollarit
Pinault pidi noorena kord isegi kooli pooleli jätma, kuna teda narriti tema vaesuse pärast. Ärimehena on Pinault tuntud oma „kiskjaliku“ taktika poolest, kuna ostab majanduslanguse ajal väikefirmasid kokku. Talle kuuluvad sellised tuntud brändid nagu Gucci, Stella McCartney, Alexander McQueen ja Yves Saint Laurent.

Leonardo Del Vecchio, Ray-Bani ja Oakley' omanik, 15,3 mld dollarit
Del Vecchio kasvas üles lastekodus ning töötas tehases, kus jäi poolest sõrmest ilma. 23aastaselt hakkas Del Vecchio prilliraame tootma ning sellega tekkisid ka uued maailmanimed nagu Ray-Ban ja Oakley.

George Soros, investor, 20 mld dollarit
Ungarist 1947. aastal emigreerunud Soros õppis Londoni Majanduskoolis, mille kõrvalt töötas ettekandjana ja raudteejaamas pakikandjana. Pärast kooli lõpetamist töötas Soros suveniiripoes, pärast seda juba pankurina.

Li Ka-shing, ärimagnaat, 31 mld dollarit
Kui Ka-shing oli 15aastane, suri tema isa ning seetõttu langes üha suurem vastutus pere toimetuleku pärast temale. 1950ndatel lõi Ka-shing ettevõtte ning hakkas plastikut tootma. Hiljem sukeldus kinnisvaraärisse.

Harold Simmons, USA ärimees, 40 mld dollarit
Simmons kasvas üles majas, kus puudus veevärk ning elekter. Kuidagi õnnestus tal saada Texase ülikooli ning lõpetada seal majanduse eriala. Simmonsi esimene suurim õnnestumine oli siis, kui ta suutis müüa ravimipoeketi 50 miljoni dollariga.

Larry Ellison, Oracle’i juht, 41 mld dollarit
Ellison kukkus kolledžist välja ning töötas järgmised 8 aastat tehes erinevaid tööotsi. Ellison lõi Oracle'i 1977. aastal.

Allikas: Business Insider

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. January 2014, 11:27
Otsi:

Ava täpsem otsing