EstLink2 toidab Läti-Leedu tarbijat

08. jaanuar 2014, 00:00

Kuu aega tagasi andsime EstLink 2 kaabli testimiseks turu käsutusse. Mõni nädal Põhjamaade ja Balti riikide vahelist kaubandust mõlemal EstLinki kaablil on olnud üllatav.

Kaablite koormatus on palju suurem, kui võis eeldada. On palju tunde, kus need on maksimaalselt või selle lähedaselt koormatud suunaga Soomest Eestisse. Paljuski tuleb selle põhjust otsida energianäljas Lätist ja Leedust. Vood, mis tulevad läbi EstLinkide sisse, lähevad üle Läti piiri lõunasse. Seega iga ­uudis tootmisvõimsuste kohta lõunas, mis tasakaalustab põhja-lõuna suunalisi voogusid, on huvitav.

Latvenergo võimsus börsile. Aasta lõpupoole näiteks tuli uudis, et Latvenergol nüüd kõik 1000 MW koostootmisvõimsust Riias rekonstrueeritud. Avalikkuses on nii Eesti Energial kui ka Latvenergol olnud ambitsioon olla Balti riikide suurim elektritootja ja -müüja. Karmim kliimapoliitika soosib Latvenergo elektritootmis­portfelli, kus on hea segu hüdro- ja koostootmisest. Nüüd tahaks kogu seda võimsust näha NPSi elektribörsil. Loodame, et hiljemalt tänavu 1. aprillil Latvenergo ka kogu oma võimsusega sinna tuleb. See peaks olema veel üks tagatis, et vähendada elektrienergia üle 200 €/MWh ulatunud hinnatippe.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    07. January 2014, 18:39
    Otsi:

    Ava täpsem otsing